Kierunkowskazy … gdzie one są ?

No właśnie, na to pytanie niech odpowiedzą wszyscy Ci, którzy ich nie używają albo o nich zapomnieli, zapominają.
Wyprzedzanie, omijanie przeszkody, czy po prostu skręcanie… tak wtedy też trzeba włączać te „kierunki” albo zwłaszcza wtedy. Ale samo włączenie kierunkowskazu w aucie nie usprawiedliwia wszystkiego. Jak wszystko podczas jazdy autem trzeba robić „z głową”. Włączajmy kierunki odpowiednio wcześniej, a nie już na samym zakręcie. Lepiej włączyć je wcześniej niż później. Włączenie kierunkowskazu nie oznacza wcale że nam wolno zmienić już pas ruchu jak to sądzą niektórzy (włączyłem kierunek więc skręcam), ale ostrzegamy tym sposobem, informujemy o naszych zamiarach, zmiany pasa, kierunku jazdy, a inni kierowcy mogą nas wpuścić lub nie, ale jeżeli już włączymy kierunkowskaz mamy większe szanse na to że nam ustąpią a my spokojnie obierzemy wybrany wcześniej kierunek jazdy.
Omijając jakąś przeszkodę włączajmy również kierunkowskazy, dzięki temu reszta użytkowników, szczególnie Ci za nami będą wiedzieli co się dzieje z przodu i ostatecznie tak my jak i oni będziemy bardziej bezpieczni.