Wychodzenie z auta… czyli zacznijmy od podstaw

Zatrzymaliśmy się, chcemy wysiąść z auta, gasimy silnik, odpinamy pasy, łapiemy za klamkę…. i przede wszystkim patrzymy w lusterko by upewnić się czy na pewno możemy już wysiadać. Może to nie tyle krok po kroku kulturalne zachowanie co rozsądne, bezpieczne.
O kulturze można porozmawiać gdy widzimy że z auta które się zatrzymało przed nami ktoś wysiada a my nie możemy tego auta ominąć (auto to również z powodu braku miejsca musiała zatrzymać się na jezdni aby umożliwić wyjście swoim pasażerom) poczekajmy wówczas chwilę, bądźmy cierpliwi, może to dzieci które idą do szkoły, bądź osoba starsza która ma trudności z chodzeniem i wyjście z auta w danym miejscu jest dla niej najlepszym rozwiązaniem. Także z klaksonem oczywiście można się chwileczkę wstrzymać, chwileczkę bo kierowca pojazdu przed nami nie powinien też nadużywać i testować naszej cierpliwości bez konkretnego powodu.