Jaką wysokość może mieć krawężnik ?

Kilka dni temu czytelnik bloga Pan Andrzej z Katowic napisał do mnie maila bym poruszył temat krawężników i wszystkiego co z nimi związane. Długo nie zastanawiając się, rozpocząłem analizę tematu, który mnie zaciekawił. Często zdarza się, że nasze auta, konkretniej koła, a jeszcze dokładniej nasze felgi mają styczność z krawężnikami. Krzywią się od kontaktu z nimi, rysują dość poważnie, a późniejsze ich wypucowanie i tak nie wróci stanu sprzed otarcia po nielubianym przez nikogo krawężniku.

Co myśli "Świeżak" ?

Świeżak, czyli kierowca, który dopiero co zdał pozytywnie egzamin na prawo jazdy. Już nie wnikajmy w to,  czy za pierwszym czy za dziesiątym razem. Zdał, więc w jego głowie już narodziła się mega pozytywna opinia o samym sobie, że skoro do WORDu wracać już nie musi ponieważ zdał ten trudny dla wszystkich do zdania egzamin na prawko to jest super świetnym kierowcą, królem szos, którego nikt nie wyprzedzi, bo ma "prawo do normalnego życia" czyli prawo jazdy.

Myśl Przed... Piłeś? Nigdzie nie jedziesz...Filmik powyżej pomimo angielskiej wersji powinna większość z was bez problemu zrozumieć. Zabicie przyjaciół to zabicie przyjaciół... autem po pijaku czy strzelbą...

Kobieta czy mężczyzna ? Kto jest lepszym kierowcą, czyli dyskryminacja ze względu na płeć.

Stereotypy w naszym kraju są niestety bezlitosne. Płeć piękna (oczywiście Kobiety) źle odczytują mapę, gubią kierunki na drodze, bardziej ulegają emocjom podczas gdy płeć przeciwna szuka okazji na drodze po to by się popisać, najlepiej oczywiście tak, żeby ich wyczyny, które nie do końca są odpowiednie zobaczyło jak najwięcej osób. Ale czy rzeczywiście płeć kierowcy ma znaczenie? Tutaj można by rozpocząć dyskusję, która tak naprawdę nie miała by końca. Nie można bowiem oceniać kierowcy tylko po tym jakiej jest płci.

Znak STOP... kolejne utrudnienie? Czy na pewno muszę się zatrzymać przed znakiem stop?

Wielu kierowców nie zachowuje się odpowiednio na drodze. Ignorują znaki STOPu nie zdając sobie sprawy z niebezpieczeństw przed którymi ten znak ma nas uchronić. Znajomość okolicy sprzyja ignorowaniu tego znaku, no bo przecież tutaj jest zawsze mały ruch, znam tą drogę na pamięć itd. To właśnie taka jazda na pamięć sprzyja powstawaniu niebezpiecznego nawyku. Niektórzy znak STOP traktują na równi ze znakiem ustąp pierwszeństwa, co jest dużym błędem.

Kolejny do działu Myśl Przed

Nowy filmik wędruje dzisiejszego ... wieczoru do kategorii "Myśl przed". Tym razem problem poruszony w filmie jest związany ze znanym i lubianym... alkoholem. Jesteś kierowcą? Nie pij przed prowadzeniem pojazdu. W najlepszej opcji przeżyjesz i może, ale to wielkie może, nic się nikomu nie stanie. W najgorszym wypadku.... lepiej nie kończyć tego zdania, każdy z osobna niech się chwilkę zastanowi nad czarnym scenariuszem takiego nieodpowiedzialnego zachowania. Niech poniższy filmik daje do myślenia przed, zanim będzie za późno...

AM
Strefa Kulturalnej Jazdy

Przyciemniane szyby... jakie są normy przepuszczalności światła? Jak przyciemnić szyby w aucie?

Przyciemnione szyby były dawniej objawem luksusu, zarezerwowanym dla ludzi mających coś do ukrycia, chcących pozostać incognito, czyli również dla szefostwa wielkich korporacji, którzy zajmowali tylne fotele, pozostając w cieniu wypolerowanych, czarnych szyb, które dawały im anonimowość. Dzisiaj wiele aut posiada przyciemnione szyby w standardzie. Jeżeli nie mamy przyciemnionych szyb, można takie kupić, lub pójść tańszą drogą i przyciemnić je folią w profesjonalnym zakładzie.