Strefa konkursowa, czyli zgarnij gadżet bloga motoryzacyjnego Strefa Kulturalnej Jazdy...

W związku z tym, że coraz większa liczba osób zaczyna upominać się o gadżety z logiem bloga, postanowiłem w niewielkim stopniu temu zaradzić. Długo zastanawiałem się nad typem konkursu, aby nie było za łatwo, aby każdy miał okazję się wykazać inwencją twórczą. Długo również szukałem firmy, która zajmuje się produkcją gadżetów na niewielką skalę.

Co to jest Ekojazda? Jak zaoszczędzić na paliwie?

Promowanie ,,zielonego” stylu jazdy to motoryzacyjny trend ostatnich lat. Osobiście popieram tego typu akcje, ponieważ ekojazda to nie tylko poprawa kondycji naszego portfela, ale również albo przede wszystkim wzrost bezpieczeństwa na drogach. Postaram się w miarę dokładnie, szczegółowo przybliżyć Wam temat, który obił się o uszy wielu osobom, ale jednocześnie nadal wielu kierowców wciąż nie wie o co tak naprawdę w tej eko jeździe chodzi. Jak zwykle, najlepiej zacząć od podstaw, tak więc na początek troszkę lekcji historii…

Humor, nowy dział by nie było zbyt ponuro.

Od dłuższego czasu zastanawiałem się nad wprowadzeniem nowej kategorii na blogu. By blog nie był zbyt szary i ponury postanowiłem założyć dział,,HUMOR". W tej kategorii będą pojawiać się śmieszne filmy, filmiki, dowcipy o kierowcach i całej motoryzacji. Mam nadzieję, że moje wybory przypadną wam do gustu. Jeżeli znaleźliście w sieci coś śmiesznego co nadawałoby się na bloga śmiało piszcie na mój adres mailowy.

Na początek zabawna sytuacja ze zwierzakami na parkingu...

"Ładnie buczy", czyli trochę za głośno... ile decybeli (dB) może mieć wydech / tłumik?

Głośny wydech? Możesz zapłacić mandat? Tak, to prawda i niestety smutna wiadomość dla osób, które uwielbiają zamiast radioodtwarzacza słuchać przyjemnego buczenia wydechu. Jeżeli nasz wydech zbyt głośno będzie ryczał, może być to powodem nie tyle do mandatu co nawet odebrania dowodu rejestracyjnego. Jak to jest w rzeczywistości? Czepiają się, czy to tylko legendy? Sonometry czyli urządzenia do mierzenia natężenia dźwięku nie znajdują się we wszystkich radiowozach. W tych natomiast, w których jednak występują, a policjanci mają podejrzenie, że nasze auto za bardzo hałasuje, na pewno skorzystają z okazji by to potwierdzić.

Wszystko co powinniśmy wiedzieć o podróżowaniu w ciąży. Pasy w ciąży?

Kobieta za kierownicą to żadna nowość. Samochód to codzienny obowiązkowy przedmiot wielu zmotoryzowanych Pań. Wiele kobiet nie wyobraża sobie życia bez możliwości prowadzenia pojazdu, nawet, gdy są w ciąży. To właśnie o kobietach w ciąży podróżujących samochodami jako kierowcy lub pasażerki będzie dzisiejszy artykuł.

Kultura Polaków na CB radiu, czyli brak kultury na kanale 19.

Jako, że wielu z czytelników używa CB radia i ciągle dopomina się o to bym zrobił szum wokół kultury na „szczekaczce” postanowiłem napisać co nieco na ten temat. Jako, że z CB radiem do czynienia nie mam za często postanowiłem zrobić sondę, ankietę pt. „Czy według Ciebie kultura na Cb to rzadkość czy codzienność?” Zarówno wśród kierowców zawodowych jak i tych, którym auta nie służą w celach zarobkowych większość odpowiedzi była podobna. Kierowcy uważają, że owszem CB jest pomocne, często się przydaje, ale w ostatnim czasie (kilka lat) przez to, że stało się zbyt popularne spadł również poziom wypowiedzi na antenie.

Zasady używania kierunkowskazów? Prawy czy lewy? Pierwszeństwo łamane, zmiana pasa ruchu, rondo... jak prawidłowo używać kierunkowskazów?

Proste, banalne, ściśle sprecyzowane. Właśnie takie są zasady dotyczące używania kierunkowskazów. Używanie kierunkowskazów czyli tzw. "kierunków" na drodze wcale nie jest na wysokim poziomie wśród kierowców. Pomimo, że w teorii włączenie kierunkowskazu to zwykła błahostka o której każdy wszystko wie, to na drodze wygląda to zupełnie inaczej.