Dziewczyna w ciężarówce – wywiad z Kierowniczką

Tak, zdjęcie powyżej przedstawia pojazd, którym na co dzień porusza się skromna dziewczyna.

1 urodziny bloga - sto lat!

Godzina 6:20 rano. Właśnie jadę do pracy autem pokrytym poranną rosą. Podziwiałem widoki i nagle zdałem sobie sprawę, że ten blog powoli się starzeje...

Poszukiwany - Kulturalny Kierowca! Jak rozpoznać Kulturalnego Kierowcę?

Dzisiaj o (niestety) mniejszości na naszych drogach...

Duże miasto, duże obawy - dlaczego boimy się podróżować po nieznanym, dużym mieście?

Wjeżdżając do dużego miasta automatycznie włącza się nam myślenie, że duże, nowe miasto to wielkie kłopoty na drodze. Co zrobić? Jak pokonać lęk przed nieznanym?

Nowa kampania - Teraz mnie widzisz?!

Kampanie, które mają dawać do myślenia, czasem są mocne, czasem śmieszne, ale ta jest wyjątkowo dziwna. Szkoda tylko, że rowerzysta to facet, a nie jakaś piękna Pani. Jest gościu na rowerze może dlatego, że kampania ma być skierowana do Pań?

Nowy filmik w dziale ,,myśl przed"

Tym razem kampania skierowana jest do pisarzy.

Czy jesteś gadułą?

,,Mama", ,,Tata" - jedne z pierwszych słów wypowiadanych przez pociechy swoich rodziców. Słowa, które kruszą wszelkie, nawet najbardziej skamieniałe serca. Dzisiaj nie tyle o słowach, co o nieopublikowanych nigdzie monologach.

Bo nieważne...

Bo nieważne, że autobus musi się zatrzymać, bo nieważne, że z przeciwka jedzie auto, bo nieważne, że takie wyprzedzanie gęsiego (czyt. na ślepo) jest niebezpieczne, bo nieważne, że z przeciwka może lecieć ciężarówka albo rodzina z dziećmi, bo nieważne, że kultury nie zabrałem dziś ze sobą, bo nieważne jest wszystko poza tym, że mi się spieszy. Ważny jestem tylko ja! Reszta świata się nie liczy.

20 mph jest wystarczające! Czyli krótko o nowej epidemii, która rozszerza się na cały świat...

20 mph (ok. 30kmh) jest wystarczające! - to hasło na jakie natrafiłem ostatnio w sieci przeglądając strony zza wielkiej wody. "25mph jest dozwolone, ale 20mph jest wystarczające! 20mph rani 25mph zabija!" Dzisiaj będzie o poważnej chorobie za kierownicą.