Czy wolno mocować flagę na aucie oraz jaki nam grozi za to mandat? Auto (tylko) kibica?

W ostatnim czasie na ulicy dość często można spotkać samochód z przyczepionymi flagami Polski, biało - czerwonymi nakładkami na lusterka oraz innymi gadżetami, które mają dać jasno do zrozumienia, że w środku danego samochodu, za kierownicą i nie tylko siedzą sami kibice - patrioci.

Elegancki, francuski crossover, czyli test Renault Kadjar dCi 130 4x4 Bose

Kolejnym owocem współpracy Renault i Nissana jest crossover o nazwie Kadjar. Poprzedni owoc Koleos, który czerpał wszystko co się dało z X-traila niestety nie dojrzał, a raczej zgnił. Szkoda, bo o ile Koleos stylistycznie cudem nigdy nie był to technicznie jest całkiem udanym modelem. Renault się jednak nie poddaje, więc zobaczymy jak to będzie tym razem.

Nie lubisz koloru swojego samochodu? Jest na to sposób.


Od pewnego czasu dość modne staje się oklejanie samochodów folią. Moda ta spowodowana jest między innymi kosztami tj. folia jest tańszą alternatywą od wizyty u profesjonalnego lakiernika. Taniej obkleić auto niż je pomalować - takie są fakty.

Jazda do upadłego - szkoda mi czasu, czyli zabójczy pośpiech w rolach głównych!

Koncentracja to bardzo ważny element jazdy. Gdy jesteśmy zmęczeni, bardzo zmęczeni to nasz stan psychofizyczny poddawany jest katuszom w postaci ,,jeszcze trochę, dam radę, dojadę!". Nigdy dalsza jazda za wszelką cenę nie ma sensu! Musimy wiedzieć, kiedy odpuścić. Najtrudniejsze kilometry to te ostatnie na naszej trasie w których myślami jesteśmy już w upragnionym łóżku nierzadko z wymarzoną kobietą obok.

Stan umysłu rowerzysty, czyli brak myślenia zwłaszcza o sobie

Kodeks drogowy, czyli popularna ustawa prawo o ruchu drogowym daje wiele przywilejów dla pojazdów napędzanych siłą własnych nóg tudzież rowerzystów. Cykliści mając tę świadomość, że tu i tam mają pierwszeństwo korzystają z dobroci przepisów zapominając o bezpieczeństwie. Ślepo więc ufają pozostałym uczestnikom ruchu drogowego i nierzadko decydują się na manewry obarczone dużym ryzykiem wypadku. Nierzadko jestem świadkiem sytuacji 50/50 czyli albo się uda przejechać ten długi kilkumetrowy odcinek... albo nie. 

CMP #1 Kadzielnia w Kielcach

CMP, czyli Ciekawe Miejsca Parkingowe to kategoria, gdzie postaram się w miarę swoich możliwości jak najczęściej publikować informację o miejscach, gdzie nie tylko można, ale nawet trzeba się zatrzymać będąc w trasie nie tylko po to by wyprostować nogi. CMP to przede wszystkim miejsca parkingowe, gdzie zatrzymując swoje kółka możemy zobaczyć ciekawy krajobraz czasami nawet nie opuszczając swojego samochodu. Idealne miejscówki na randkę z ukochaną czy choćby sesję fotograficzną ze swoim samochodem. Nie będę więc skupiał się na miejscach położonych obok parkingu a bardziej na samym miejscu postojowym. Na początek parking przy kieleckiej kadzielni.

Praktyczne i wygodne auto dla dużej rodziny? Test Citroen Grand C4 Picasso

Minivany to taki segment rynku w którym trudno o ciekawe, dobrze wyglądające, rodzinne auto.

Test Renault Talisman 1.6 150KM EDC 4Control, czyli Król Stylistyki

Po blisko dwóch dekadach Renault wycofało Lagunę z oferty w której to była od 1993 roku. Negatywną sławę Laguna zdobywała dzięki swojej drugiej generacji tj. od 2001 roku. III generacja, która była pozbawiona wad poprzedniczki ze względu na złą opinię II generacji nie sprzedawała się dobrze. Dziś klienci, którzy szukają dobrego auta w rozsądnych pieniądzach na rynku wtórnym z pewnością docenią III generację Laguny.  Od 2015 roku w segmencie D zrobiło się nie małe zamieszanie - pojawił się Talisman, który bez wątpienia jest jednym z ładniejszych jak nie najładniejszym autem w swoim segmencie.