Mobilny warsztat samochodowy zamiast stacjonarnego auto serwisu? Nowe usługi w branży motoryzacyjnej! Mobilny warsztat samochodowy zamiast stacjonarnego auto serwisu? Nowe usługi w branży motoryzacyjnej!

Branża motoryzacyjna wciąż się rozwija, poszukując nowych rozwiązań technologicznych oraz usług usprawniających i ułatwiających życie kierowców na całym świecie. Do tych usług należą oczywiście również te z zakresu mechaniki samochodowej. Do najnowszych trendów z nią związanych z pewnością zaliczyć można rosnącą popularność mobilnych warsztatów samochodowych.

Czym jest mobilny warsztat samochodowy? Czym różni się od stacjonarnego auto serwisu?  

Mobilny warsztat samochodowy jest, jak sama jego nazwa wskazuje, warsztatem, który nie znajduje się w jednym tylko miejscu – miejscu, do którego trzeba wraz z samochodem dotrzeć – lecz, najprościej rzecz ujmując, jest wszędzie tam, gdzie potrzebne są oferowane przez jego mechaników usługi. Kamil Sieradzki, elektromechanik z mobilnego warsztatu samochodowego i pomocy drogowej Besthol, tłumaczy: Mobilny warsztat samochodowy cechuje się tym, że świadczy usługi z zakresu mechaniki samochodowej w dowolnie wybranym przez klienta miejscu, np. w jego własnym garażu, pod jego domem czy, w sytuacji awaryjnej, na drodze, czyli tam, gdzie akurat popsuł się dany samochód. Wzywając mobilny warsztat samochodowy na miejsce takiego zdarzenia klient oszczędza tak czas, jak i pieniądze. Nie musi bowiem wzywać pomocy drogowej i transportować samochodu lawetą do warsztatu – mechanicy rozprawiają się z awarią na miejscu.” A co w sytuacji, gdy mimo wszystko konieczne będzie przewiezienie samochodu do warsztatu? Kamil Sieradzki odpowiada: „Cóż, takie sytuacje się zdarzą. Rzadko, ale zdarzają. Wiele mobilnych warsztatów świadczy również usługi z zakresu pomocy drogowej i posiada własne lawety, więc, gdy kontaktujemy się z danym warsztatem, powinniśmy dokładnie opisać sytuację, w jakiej się znajdujemy, i wybrać z mechanikiem optymalne rozwiązanie. 

Warto również dodać, że wiele mobilnych warsztatów samochodowych oferuje też usługi typu door to door, a więc odbiera samochód od klienta, transportuje go do warsztatu, tam naprawia, a następnie odstawia w wybrane wcześniej miejsce. 

Mobilny warsztat samochodowy – innowacyjne rozwiązanie czy kaprys współczesnych kierowców? 

Choć niektórzy mogą twierdzić, że usługi oferowane przez mobilne warsztaty samochodowe są niepotrzebne, że to tylko wymysł współczesnych kierowców, dla których najważniejsza jest wygoda, należy pamiętać, że korzystanie z usług mobilnych warsztatów, w zależności od sytuacji, może nie tylko przekładać się na lepszy komfort naszego życia, lecz również oferować realne możliwości zredukowania wydatków związanych z naprawą, a także zmaksymalizować bezpieczeństwo nasze oraz naszych pasażerów (pamiętajmy, że poruszanie się samochodem, u którego podejrzewamy mniejszą lub większą usterkę, może być niebezpieczne, a to właśnie w ten sposób najczęściej udajemy się do stacjonarnego warsztatu samochodowego). Mobilny warsztat samochodowy jest więc rozwiązaniem innowacyjnym, oferującym kierowcom zupełnie nowe możliwości dbania o własny samochód i korzystania z niego. Być może ci, którzy twierdzą inaczej, nigdy nie mieli okazji przekonać się o tym, o ile wygodniejsze i tańsze byłoby wezwanie mechaników na miejsce awarii, lub nie byli na tyle zajęci wypełnianiem różnego rodzaju obowiązków, by faktycznie docenić możliwość wezwania mechanika do własnego garażu.

Wpis powstał przy współpracy z http://besthol.pl/

AM
Strefa Kulturalnej Jazdy

Komentarze

 1. Taki wóz serwisowy widzialem gdzieś na targach profiauto, na którymś ze zdjęć był https://profiauto.pl/show

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny pomysł z mobilnym serwisem. Jeżeli nie wymaga on większego nakładu pracy, podnoszenia wysoko samochodu lub wyjmowania silnika to jestem jak najbardziej za takim rozwiązaniem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląda to całkiem ciekawie, jestem ciekaw jak to będzie w praktyce, chyba że ktoś z was już kiedyś korzystał z takich usług ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Wygląda to bardzo ciekawie. Niezła opcja zwłaszcza w razie niespodziewanej awarii na drodze :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak dla mnie super pomysł. Wiadomo, wszystkiego nie załatwi, ale w niektórych przypadkach może zaoszczędzić kilka godzin.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty