Praca dla kierowców w Niemczech - dlaczego warto pracować na emigracji?

W Polsce kierowcy C+E zarabiają znacznie mniej niż za granicą. W Niemczech ich pensje są nawet kilka razy wyższe, a pracownicy firm transportowych korzystają z wielu przywilejów. Dlaczego warto zatrudnić się na emigracji jako kierowca?

Godne zarobki i świadczenia socjalne 

Tym, co najbardziej przyciąga do pracy w zawodzie kierowcy C+E w Niemczech, są wysokie zarobki. Dodatkowo kierowcy zatrudnieni u niemieckich pracodawców mają możliwość pobierania świadczeń socjalnych na dziecko w postaci kindergeld. Kierowcy w Niemczech pracują ponadto krócej niż w Polsce i często otrzymują więcej świadczeń pracowniczych, jak choćby dostęp do prywatnej opieki medycznej, opłacany przez pracodawcę. 

Wyższa emerytura w przyszłości 

Pracując w Niemczech, kierowcy odprowadzają składki na ubezpieczenie społeczne. Niemieckie emerytury są wyższe od polskich, dzięki czemu zatrudnienie się jako kierowca C+E u zachodnich sąsiadów i pracowanie w zawodzie przez co najmniej kilka lat, daje szansę na godziwe życie w podeszłym wieku. 

Zatrudnienie bezpośrednio u niemieckiego pracodawcy 

Praca kierowca Niemcy - to nie tylko zatrudnienie u polskiego pracodawcy i wyjazdy zagraniczne. Znacznie bardziej opłacalne jest zatrudnienie się u niemieckiego pracodawcy i korzystanie z niemieckich świadczeń także w Polsce. Przykładowo, ubezpieczenie zdrowotne z Niemiec umożliwia bezpłatne korzystanie ze świadczeń medycznych w Polsce, dzięki czemu ubezpieczony oraz jego rodzina w kraju mogą leczyć się bez konieczności wyjeżdżania do Niemiec. 

Pomoc w znalezieniu uczciwego pracodawcy 

Jeżeli polski kierowca jest zainteresowany podjęciem zatrudnienia u niemieckiego pracodawcy, może skorzystać z pomocy agencji pośrednictwa pracy. Dzięki temu będzie mieć pewność, że trafi do firmy rzetelnej, która traktuje uczciwie wszystkich podwładnych. Będzie to gwarancja terminowości wypłaty wynagrodzenia i zapewniania warunków pracy zgodnych z przepisami prawa pracy. 

Możliwość częstego zjeżdżania do kraju 

Atutem pracy jako kierowca C+E w Niemczech jest możliwość częstego zjeżdżania do kraju, zwłaszcza w przypadku, gdy mieszka się blisko granicy z zachodnim sąsiadem. Powroty z Niemiec zajmują mniej czasu niż choćby z Włoch czy Holandii, dzięki czemu kierowcy zatrudnieni w Niemczech rzadziej odczuwają samotność z powodu rozłąki z najbliższymi. Ponadto na dłużej mogą przyjeżdżać na święta oraz na rodzinne uroczystości, co sprzyja trwałości więzi z dziećmi, żonami i innymi członkami rodziny.

AM
Strefa Kulturalnej Jazdy

Komentarze

 1. Nie ma co ukrywać że głównym powodem są zarobki :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest chyba najważniejszy powód wyjazdu naszych kierowców :)

   Usuń
 2. Co jak co , ale w obecnych czasach taka praca jest naprawdę niebezpieczna, szczególnie za granicą:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest znacznie bardziej opłacalna. W Polsce kierowca ma strasznie ciężko a do tego te polskie drogi. O zarobkach to już nawet nie wspominam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sam jestem kierowcą. Z racji wielu wyrzeczeń (takich jak rodzina, większość życia za kierownicą) wypłaty powinniśmy mieć większe. Niech potem nie dziwią się ludzie, że z tymi kierowcami jest jak jest, skoro ci dobrzy w większości wyjeżdżają za granice jak i ja ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Znajomy pracuje i jest bardzo zadowolony. Zawsze to większe pieniądze :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Prawda jest taka ze ta praca w niemczech wygląda całkiem inaczej niż u nas...

  OdpowiedzUsuń
 7. Praca w niemieckich firmach to dość popularny ostatnio temat wśród zawodowych kierowców. Zatem rzeczywiście musi to być korzystna opcja.

  OdpowiedzUsuń
 8. Praca na emigracji jest przede wszystkim bardziej opłacalna niż w Polsce. Chociaż bycie lokalnym partiotą też ma swoje uroki :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Swego czasu wyjechałem razem z narzeczoną do Niemiec zarobić troszkę pieniążków na ślub. Ja właśnie pracowałem jako kierowca a moja druga połówka jako opiekunka osoby starszej. Pierwsze miesiące to było zderzenie z rzeczywistością. W Polsce nie zarobilibyśmy takich pieniędzy w takim czasie. Wiadomo, że tak też trzeba było przeżyć i opłacić rachunki, ale i tak dużo zostawało. Dlatego jeśli któryś ze znajomych ma problem finansowy bez namysłu polecam wyjazd za granicę to jest najlepsze możliwe rozwiązanie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty