Dlaczego warto stosować uszlachetniacze paliwa?

Na rynku można znaleźć wiele dodatków do diesla czy benzyny, których producenci zapewniają, że dzięki temu praca silnika wzniesie się na wyżyny swoich możliwości. W niektórych przypadkach tego typu preparatów można przyznać rację, w innych za to już trzeba stwierdzić, że zapewnienia bardzo mijają się z prawdą. Właśnie dlatego wybierając np. uszlachetniacz do paliwa, warto wybierać z produktów renomowanych producentów. Ale w jakich momentach i z jakich powodów warto z nich korzystać – warto się o tym najpierw dowiedzieć.

Zbiera wodę i zapobiega korozji

Kierowcy, którzy nie tankują baku swojego samochodu do pełna, są bardzo narażeni na korozję związaną z gromadzeniem się wody. W przypadku jazdy z niemal pustym bakiem na ściankach baku może gromadzić się wilgoć, co jest bardzo niebezpieczne.

Dzięki zastosowaniu dodatku do paliwa, który zwiąże wodę, można się jej pozbyć w prosty sposób z całego systemu paliwowego pojazdu. W ten sposób bardzo prosto można się uchronić przed korozją.

Ogranicza toksyczność spalin

Stosując uszlachetniacze do paliwa, można zmniejszyć emisję spalin aż o 40%, co zdecydowanie będzie działać na środowisko. Wszyscy, którzy z uwagą obserwują informacje o stanie naszego środowiska i globalnym ociepleniu, powinni zainteresować się tematem dodatków do diesla i benzyny, gdyż dzięki temu można dorzucić swoją cegiełkę w staraniach o dobrobyt planety.

Dłuższa żywotność silnika

Choć dbałość o środowisko nie jest czymś, co bezpośrednio wpływa na prowadzenie auta, to uszlachetniacze do paliwa wpływają na układ paliwowy, komory spalania i ich elementy w sposób, który sprawia, że silnik będzie działał dłużej i płynniej. Dzięki substancjom czyszczącym i związującym wodę sprawia, że silnik ulega mniejszemu zużyciu.

Ułatwiony rozruch

Tym punktem szczególnie powinni zainteresować się posiadacze samochodów z silnikiem Diesla. Właśnie w przypadku silników wysokoprężnych rozruch w ujemnych temperaturach może być znacznie utrudniony.

Dzięki poprawie procesu spalania i dokładnemu czyszczeniu wtryskiwaczy dodatek do diesla (przykładowo TEC-2000) znacząco ułatwia rozruch silnika w niskich temperaturach.

AM
Strefa Kulturalnej Jazdy

Komentarze

  1. Zdecydowanie zgadzam się z cała treścią tego wpisu. Bardzo dobrze opisane, czym tak naprawdę są uszlachetniacze i dodatki do paliw.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawy wpis! Faktycznie uszlachetniacz do paliwa to dobre rozwiązanie i warto je stosować, żeby poprawić pracę silnika

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty