15 czerwca 2016

CMP #1 Kadzielnia w Kielcach

CMP, czyli Ciekawe Miejsca Parkingowe to kategoria, gdzie postaram się w miarę swoich możliwości jak najczęściej publikować informację o miejscach, gdzie nie tylko można, ale nawet trzeba się zatrzymać będąc w trasie nie tylko po to by wyprostować nogi. CMP to przede wszystkim miejsca parkingowe, gdzie zatrzymując swoje kółka możemy zobaczyć ciekawy krajobraz czasami nawet nie opuszczając swojego samochodu. Idealne miejscówki na randkę z ukochaną czy choćby sesję fotograficzną ze swoim samochodem. Nie będę więc skupiał się na miejscach położonych obok parkingu a bardziej na samym miejscu postojowym. Na początek parking przy kieleckiej kadzielni.

CMP #1 Kielecka Kadzielnia

Gdzie? Kielce, ul. Krakowska (wjazd na parking jadąc od strony Krakowa) LINK GOOGLE MAPS

Co można zobaczyć? Kadzielnia to wzgórze w Kielcach, gdzie znajduje się Rezerwat Przyrody Kadzielnia. Nazwa pochodzi od obecnego na terenie rezerwatu jałowca tzw. kadzielnika, którego wykorzystywano do produkcji kadzideł. Podobno na Kadzielni był niegdyś ołtarz, gdzie składano ofiary - podobno, ale kto wie. Na kadzielni jest także amfiteatr, który może pomieścić 5000 osób. Jeżeli ktoś z Was lubi kamieniołomy i tego typu sprawy połączone z ładnymi widokami to bez wątpienia powinniście to miejsce odwiedzić.

Cena? Parking bezpłatny

Toalety? Tak
AM
Strefa Kulturalnej Jazdy

1 komentarz:

  1. Zatrzymując się na tym parkingu polecam przejść się po rezerwacie. Szczególnie przyjemnym miejscem jest Skałka Geologów ;)

    OdpowiedzUsuń

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Wpis szukaną frazę, następnie kliknij lupkę lub wciśnij enter