21 maja 2019

W jakie auta najczęściej ,,celują" ptaki?

O gustach z reguły się nie powinno dyskutować, ale czasem po prostu trzeba. Nie ubiega wątpliwości, że Multipla większości kierowcom się po prostu nie podoba. Inne preferencje jeśli chodzi o wygląd auta mają kobiety, a jeszcze inne mężczyźni. Jak wygląda sprawa u ptaków? Czy niektóre auta mogą im się podobać bardziej, a inne nie i dlatego je... ,,oznaczają"?

Jakiś czas temu na wyspach postanowiono przeprowadzić nietypowe badanie w którym wzięły udział ptaki i samochody. 

Czerwone auta są najszybsze, ale nie tylko...

Sprzedawcy internetowi z Halfords po przeprowadzonym teście ujawnili, że czerwony to kolor samochodu, który ptaki lubią najbardziej. Aż 18% ptactwa obrało sobie za swoje ofiary czerwone samochody. Na drugim miejscu uplasował się kolor niebieski - 14%. Po teście najczystsze okazały się zielone samochody - 1%. Łącznie w próbie wzięło 1150 samochodów. Kolejne kolory to czarny (11%), biały (7%), szary i srebrny (3%).

Nic tak nie boli kierowcy kilka godzin po wyjeździe z drogiej myjni, kiedy zobaczy ,,śmierdzące coś" na karoserii swojego odpicowanego auta. Maska, przednia szyba tam, gdzie wycieraczki nie dosięgają lub klamka.

Poza badaniami różne są teorie na to nietypowe znaczenie samochodów przez ptactwo. Mewy ponoć ,,uwielbiają" celować w białe auta, a gołębie w szare. Część kierowców twierdzi, że niebieski kolor kojarzy się ptakom z wodą, a ta z kolei z ich wc.

Ktoś mi kiedyś powiedział, że nie powinno się zbytnio dachu pucować, bo działa to jak nadajnik podający współrzędne ptakom. Odpicowany dach tworzy błysk, a ptak to odbiera jako ,,to tu, atakuj". 

Cabrio i lśniąca skóra przy otwartym dachu? Jeżeli wóz jest koloru czerwonego to jesteśmy pierwsi w kolejce do odstrzału. 

Ostatnio w parku zrobiłem pewien test, którego wynik możecie podziwiać na tytułowym zdjęciu. Aut na parkingu było około 30. Wszystkie blisko drzew, ale te latające ,,skurczybyki" wymieniały się tylko na tej Kijance. Jako jedyna w pobliżu była koloru czerwonego. Przypadek? Nie sądzę! Nie lubią szybkiej konkurencji:)

2 komentarze:

  1. Chyba najczęściej celują w moje auto :) jakim bym nie jeździł zawsze jakiś narobi :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Great post, thanks for sharing!

    Hương Lâm với website Huonglam.vn chuyên cung cấp máy photocopy toshiba cũ và dòng máy máy photocopy ricoh cũ uy tín, giá rẻ nhất TP.HCM

    OdpowiedzUsuń

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Wpis szukaną frazę, następnie kliknij lupkę lub wciśnij enter