27 lipca 2019

Czy rejestrator jazdy za 129zł ma sens? Test Navitel NR200 NV

Zawsze po otwarciu pudełka sprawdzam cenę sprzętu w Internecie. Tak było i tym razem. Najpierw otwarcie pudełka, sprawdzenie co tam jest w zestawie, szybki rzut okiem na dane techniczne i obudowę rejestratora, która de facto wygląda bardzo dobrze. Mocno się zdziwiłem kiedy zobaczyłem, że kamerka kosztuje nieco ponad sto złotych. Rejestrator jazdy NR200 Night Vision to jedna z najtańszych kamerek na rynku nagrywająca w jakości Full HD.
W pudełku oprócz samego urządzenia Navitel NR200 NV znajdziemy:
- uchwyt na szybę samochodową, 
- zasilacz samochodowy, 
- instrukcję obsługi, kartę gwarancyjną. 

Dodatkowo wraz z urządzeniem otrzymujemy także voucher z 12-miesięczną licencją na aplikację Navitel Navigator z mapami 43 krajów Europejskich, Rosji, Białorusi, Kazachstanu i Ukrainy.

Dane techniczne Navitel NR200 NV:

Procesor: MSTAR MSC8336 
Sensor: SC2363 (night vision) 
Rozdzielczość wideo – 1920х1080 Full HD, 30 fps w kompresji H.264 
Obiektyw: szklany, 4-warstwowy o kącie nagrywania 120° 
Złącza: miniUSB, microSD 
Zasilanie: 12-24 V 1.5 A, poprzez złącze USB 2.0 DC 5 V 1 A 
Bateria: Li-Pol, o pojemności 180 mAh 3.7 V 
Format zapisu: wideo – MP4 , zdjęcia – JPG 
Długość nagrań wideo: 1/3/5 min,
Nagrywanie w pętli, nadpisywanie nagrań, 
Złącze kart pamięci: microSD do 64 GB
Montaż: przyssawka 
Funkcje dodatkowe: auto-start, G-sensor, Detekcja ruchu, tryb parkingowy, nagrywanie dźwięku, głośnik
Kamerka samochodowa Navitel NR200NV wykonana jest bardzo solidnie. Plastik dobrze leży w dłoni i raczej są to przyzwoitej jakości materiały. Z drugiej strony kto będzie trzymał taki rejestrator w dłoniach? No właśnie. To ma być przymocowane, nie odpadać na dołkach i dobrze nagrywać. Odpowiedź w przypadku NR200 NV to trzy razy tak.
Na jednym z boków mamy 4 przyciski do obsługi uradzenia. Z drugiej strony złącze mini USB i przycisk reset. Kolejne boki to miejsce na montaż uchwytu - za pomocą szyny. Ostatni bok to złącze kart pamięci microSD oraz włącznik.

Kamerka sama w sobie jest niewielkich rozmiarów i bez problemu ,,ukryjemy" ją za wstecznym lusterkiem.
2" wyświetlacz o rozdzielczości 480x240px bez trudu ułatwia ustawienie kamerki pod interesującym nas kątem. Uchwyt jest tak skonstruowany, że kamerkę możemy przykleić do pionowej szyby, czyli takiej które występują w busach i ciężarówkach.
Menu jak to już bywa u Navitela, bardzo czytelne, intuicyjne, proste. Bez zbędnych bajerów - tym razem to nie ta półka cenowa i potrzeby.
Na plus zasługuje długość kabla od ładowarki - posiada ponad 4 metry więc bez trudu ukryjemy go w taki sposób aby nie był zbytnio widoczny. Wyjście zasilania jest z prawej strony, a jako, że w Polsce obowiązuje ruch prawo strony to jeśli wpięty kabel będzie nawet wisiał to nie będzie przeszkadzał kierowcy.

Zdjęcia zrobione rejestratorem jazdy Navitel NR200 NV w maksymalnej dostępnej rozdzielczości 2MP. To nie lustrzanka, ale w zupełności obraz jest wystarczający.
Powyżej kadr z nagranego materiału za dnia. Kąt widzenia 120 stopni wydaje się być odpowiedni. Jak widać na załączonym obrazku obejmuje więcej niż 4 pasy ruchu. Tablice rejestracyjne czytelne,  a sam obraz w miarę czysty - brudna i zarysowana od kamyczków mogła być tylko szyba w aucie mającym przejechanych ponad 200 tysięcy kilometrów na liczniku.
Kadr z nocnego nagrania. Tutaj także Navitel nie ma powodu do wstydu. Bez problemu odczytujemy tablice rejestracyjne. Skrót NV na oznaczeniu modelu czyli Night Vision zobowiązuje.

Na koniec zapraszam na nagrania z rejestratora jazdy Navitel NR 200 NV. Pamiętajcie,że kamerka została zainstalowana w Fabii z przebiegiem ponad 200 tys. km.
Kamerka samochodowa Navitel NR200NV - przykładowe nagranie w ciągu dnia
Kamerka samochodowa Navitel NR200NV - przykładowe nagranie nocą

W moich testach przewinęło się już kilka urządzeń marki Navitel. Za każdym razem podkreślałem, że cena jest adekwatna do jakości. Tak też jest w przypadku NR200 NV. Za niewielkie pieniądze (129zł) otrzymujemy przyzwoity sprzęt do nagrań, a w dodatku mamy roczną licencję na aplikację. Jeśli szukasz dobrej kamery samochodowej, alkomatu lub miernika grubości lakieru to sprawdź na KameraSamochodowa.com

1 komentarz:

  1. Uważam osobiście, że lepiej trochę dołożyć i kupić np rejestrator samochodowy xiaomi 70mai, który jest naprawdę wysokiej jakości. Używam od dłuższego czasu i nie mogę o nim powiedzieć złego słowa, a cena wcale nie jest jakoś dużo wyższa.

    OdpowiedzUsuń

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Wpis szukaną frazę, następnie kliknij lupkę lub wciśnij enter