30 listopada 2019

Pielęgnacja Samochodu, Którą Musisz Mieć Co Miesiąc

Jednym z najważniejszych atutów jest nasz samochód, ale aby pomóc nam właściwie każdego dnia, musimy być świadomi niektórych elementów konserwacji.

Oto jak dbać o swój samochód co miesiąc, aby dłużej pozostawał w dobrym stanie.

Hamulce

Ważne jest, aby okresowo sprawdzać płyn hamulcowy. Jeśli stwierdzisz, że Twój poziom jest poniżej zalecanego poziomu w zbiorniku, pamiętaj: może to oznaczać pewne wycieki w systemie, które mogą wymagać naprawy lub wymiany części.

Jeśli nie stwierdzono wycieku, spadek ten może być związany ze zużyciem klocków hamulcowych i tarcz. W takim przypadku należy zabrać pojazd do mechanika, aby przeanalizować cały układ hamulcowy.

Paski zębate

Jego zadaniem jest utrzymanie synchronizacji między wałem korbowym a wałkiem rozrządu.

Jego wymiana następuje średnio co 50 000 kilometrów. Jest to bardzo ważny element, ponieważ jego złamanie może spowodować zablokowanie silnik, zagrażając wszystkim komponentom.

Opony

Ponownie, w przypadku opon główny problem dotyczy zużycia:

Uwaga: jeśli zauważysz bardziej zużyty obszar pośrodku koła, jest to znak, że ciśnienie podczas kalibracji jest wyższe niż wskazane przez producenta;
• Jeśli to zużycie jest większe po bokach, może to wskazywać ciśnienie poniżej zalecanego;
• Jeśli zużycie występuje zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, należy zachować ostrożność w przypadku problemów z wyrównaniem zawieszenia.

W przypadku zużycia jakiejkolwiek części sprawdź sklep z częściami samochodowymi Rexbo.pl.

Bębny

Odpowiedzialny za magazynowanie energii generowanej przez alternator, która jest wydawana na działanie całego układu elektrycznego / elektronicznego samochodu.

Dzisiaj są „zapieczętowane”, co oznacza, że ​​nie trzeba do nich dodawać wody; jednak nie są całkowicie bezobsługowe.

Olej

Olej silnikowy ma funkcję smarowania ruchomych części i wymaga szczególnej uwagi.

Konieczna jest jego wymiana w okresie określonym przez producenta, ponieważ w ten sposób zużycie paliwa będzie odpowiednie, a emisja zanieczyszczeń z pojazdu będzie kontrolowana. Brak zmiany w podanych okresach może spowodować awarię układu smarowania i awarię wewnętrzną silnika.

System chłodzenia

Jest to system odpowiedzialny za chłodzenie silnika pojazdu. Jeśli prawidłowe działanie nie jest możliwe, silnik może zwiększyć zużycie paliwa, a w najgorszym przypadku zagrozić takim elementom, jak uszczelka głowicy cylindrów.

artykuł zewnętrzny

2 komentarze:

  1. Cenne informacje i wskazówki. Wszystko co należy wiedzieć w jednym miejscu. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Wpis szukaną frazę, następnie kliknij lupkę lub wciśnij enter