22 stycznia 2020

Jutro policyjna akcja ,,NURD"

W dniu jutrzejszym tj. 23.01.2020 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą po raz pierwszy w tym roku działania ,,Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".
  • Głównym celem akcji jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów (najsłabszych uczestników ruchu drogowego). 
  • Policja będzie jutro zwracać szczególnie uwagę na okolice przejść dla pieszych i ścieżek rowerowych 
Policja apeluje: Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Ponadto jeśli skręca w drogę poprzeczną jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża. 

Przypomnę tylko, że kierującemu pojazdem zabrania się w szczególności: 
  • wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany, 
  • omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. 
Rowerzyści i piesi to najsłabsi uczestnicy ruchu drogowego, którzy w starciu z ciężkim samochodem mają niewielkie szanse na przeżycie. Z tego też powodu oni także powinni mieć oczy szeroko otwarte. Za oknem jeszcze kiepska pogoda, która działa na niekorzyść zwłaszcza pieszego, który jest słabo widoczny i finalnie mniej bezpieczny na drodze. Warto pomyśleć o założeniu odblasków - te najlepiej przymocować do ruchomych części ciała jak nogi czy ręce.

Publikowanie komentarza

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Wpis szukaną frazę, następnie kliknij lupkę lub wciśnij enter