Kamera samochodowa to niezwykle użyteczny gadżet każdego kierowcy. Lepiej mieć swoją ,,czarną skrzynkę" i oby się nigdy nie przydała niż jej nie mieć a żeby choć raz była potrzebna. Wideorejestrator zdecydowanie ułatwia dochodzenie swoich roszczeń od pozostałych kierowców. Warto więc zadbać aby był jak najlepszej jakości. Vantrue to marka kamer samochodowych premium, gdzie jakość zdecydowanie przewyższa cenę.

15 lutego 2020

Autostrada Wielkopolska przygotowała instrukcję dla kierowców

fot. Autostrada Wielkopolska

Chodzi o tworzenie korytarza życia. Miejmy nadzieję, że po tylu kampaniach na ten temat, nie spotkamy już kierowców, którzy korytarz życia wykorzystują jako ,,alternatywną trasę" pozwalającą ominąć korek. 

  • Przypominam, że tworzenie korytarza życia jest obowiązkowe od 06.12.2019 roku

Korytarz ratunkowy w skrócie: Tworzenie wolnej przestrzeni dla pojazdów ratunkowych inaczej tzw. korytarza życia to ustępowanie im pierwszeństwa poprzez umożliwienie dalszego przejazdu. W tym celu kierowcy poruszający się lewym skrajnym pasem mają obowiązek zjechać na lewo, a poruszający się pozostałymi pasami - na prawo, tak aby umożliwić swobodny przejazd odpowiednim służbom ratunkowym.

Korytarz ratunkowy opisywałem już dawno temu tutaj - link.

4 komentarze:

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Wpis szukaną frazę, następnie kliknij lupkę lub wciśnij enter