4 marca 2020

7 000 zł kary dla kuriera za atak na innego kierowcę - czy było warto?

Zabrakło zwykłej kultury. Sam się szarpać i denerwować wystarczyło pomyśleć i wrzucić na luz. Lenistwo wzięło górę.
  • Pan Marek, autor nagrania zatrąbił i zwrócił uwagę kurierowi by ten zjechał i umożliwił mu przejazd
  • Kurier zamiast zjechać olał sytuację i poszedł zanieść paczkę.
  • Pan Marek zwraca ponownie uwagę kurierowi, a ten go uderza w twarz rozcinając łuk brwiowy
  • Akcja finalnie drogo kosztuje kuriera - 7 000 zł kary za atak na innego kierowcę + 500 zł grzywny za blokowanie drogi
W dniu wczorajszym tj. 03-03-2020 Sąd Rejonowy w Tychach (na skutek zawartej pomiędzy stronami ugody) umorzył warunkowo postępowanie karne przeciwko 43-letniemu kurierowi z Katowic, który w lipcu 2018 roku uderzył na ulicy Pana Marka. Kurier musiał przeprosić poszkodowanego oraz w terminie 21 dni ma zapłacić mu 7000 złotych nawiązki.

Pod koniec filmu kurier jednak wjechał w bramę. Co mu szkodziło zrobić to wcześniej? Zwykłe lenistwo. Czas to pieniądz, a w przypadku takiego chamskiego zachowania - duży pieniądz.