27 marca 2020

Koronawirus. Odpowiedzialny kierowca

fot. Policja

Dzięki szczerej informacji od kierowcy zawodowego służby mogły bezpiecznie obsłużyć zdarzenie drogowe.

  • W miniony poniedziałek 23-03-2020 na skrzyżowaniu ul. Sucharskiego i Leśnej w Oleśnie (powiat dąbrowski) doszło do zderzenia dostawczego Iveco z Seatem. 
  • Policjanci po przybyciu na miejsce zastali załogę straży pożarnej, który poinformowała funkcjonariuszy, że poszkodowany mężczyzna jadący samochodem osobowym prosił, aby zachowali ostrożność i z bezpiecznej odległości przekazał informacją dotyczącą jego przyjazdu do kraju przed kilkoma dniami z terenu Niemiec. 
  • Mężczyzna kierujący Seatem to zawodowy kierowca pracujący w transporcie międzynarodowym. 
  • Do zdarzenia został więc skierowany patrol drogówki wyposażony w pakiety ochronne. 
  • Policjanci w kombinezonach rozpytali kierowców i przeprowadzili oględziny miejsca wypadku. 
  • Kierowca Seata z uwagi na obrażenia doznane podczas wypadku trafił do szpitala. 

Trwa dochodzenie mające ustalić winnego spowodowania tego wypadku. Po zakończonej obsłudze zdarzenia, środki ochronne zostały zutylizowane, a radiowóz zdezynfekowany. Policjanci po służbie mogli bez obaw wrócić do swoich rodzin.

Dzięki odpowiedzialnej postawie mężczyzny policjanci, ratownicy medyczni oraz strażacy mieli możliwość przygotowania się i profesjonalnej obsługi wypadku drogowego. - informuje Policja

Zgodnie z Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. § 2 ust. 6 pkt. 3 i 4 w sprawie  ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii obowiązkowej kwarantanny nie stosuje się wobec kierowców wykonujących przewóz drogowy w ramach międzynarodowego transportu drogowego.

Kierowca zawodowy zachował się jak powinien. Niestety przeglądając wszelakiej maści media wiele osób zataja fakt, że miało kontakt z osobą, która wróciła niedawno z regionu, gdzie występuje wysokie ryzyko zarażenia jak Włochy, Niemcy, Hiszpania. Przeglądając Internet można się dowiedzieć, że czasem nawet lekarze zatajają informację o tym, że sami wrócili z Włoch lub innych krajów, gdzie jest wiele zarażeń koronawirusem.

Jeśli nie musisz wychodzić to #zostańwdomu. Przede wszystkim zachowuj rozsądek i dbaj o bezpieczeństwo swoje i wszystkich dookoła, postępuj właściwie.

1 komentarz:

  1. W Szczecinie na Witkiewicza karambol 6 samochodów :) Ja się pytam jak skoro ulice są puste

    OdpowiedzUsuń

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Wpis szukaną frazę, następnie kliknij lupkę lub wciśnij enter