1 kwietnia 2020

Legnica. Księża błogosławili przez szyberdach. Nie wszystkim to się spodobało


Księża z Legnicy postanowili wyjść do swoich parafian z powodu koronawirusa. Jeździli ulicami miasta z monstrancją w dłoniach i przez szyberdach błogosławili wiernych prosząc Boga o łaskę. Nie wszystkim to się spodobało i sprawa skończyła się na komendzie.

Księża z Parafii pw. Świętej Trójcy poinformowali wcześniej na swojej stronie o planowanej trasie.

W związku z trwającą epidemią koronawirusową i trudnościami uczestnictwa w nabożeństwach i mszach świętych w kościele parafialnym w dniu jutrzejszym (piątek 20 III) w czasie godziny miłosierdzia (od 15:00) kapłani będą udzielać błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na ulicach naszej parafii. Pragniemy dotrzeć do wszystkich mieszkańców dlatego przemieszczać będziemy się samochodem. Trasę przejazdu przedstawiamy poniżej. Możemy przyozdobić na ten czas nasze okna i balkony i sami w nich przebywać oczekując błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Niech Pan Jezus wszystkim nam błogosławi i strzeże. Niech nam okaże miłosierdzie i wspomoże w tym niełatwym czasie. 

Prosimy o udostępnienie informacji (w mediach społecznościowych, telefonicznie, sms-owo, czy ustnie) sąsiadom i znajomy i poinformowanie osób zwłaszcza starszych. Dziękujemy za każdą pomoc i życzliwość.

Niestety nie można było liczyć na zrozumienie wszystkich chociaż na profilowym facebooku można poczytać pochlebne komentarze.

Świetna akcja,bardzo mi się podoba. Widziałam w parafii św. Jacka . W tej dramatycznej dla nas sytuacji Błogosławieństwo i omadlanie całej naszej parafii jest bardzo potrzebne, opieka Pana Boga Jezusa i Matki Bożej jest bardzo ważna w tym groźnym , śmiertelnym wirusie.Nie dobru Bóg nas chroni. Święty Boże święty mocny, święty a nieśmiertelny zmiłuj się nad nami.

Księża najpierw pomodlili się w katedrze, a potem wyruszyli na ulice miasta, aby pobłogosławić mieszkańców. Ktoś zawiadomił policję, a ta wezwała księży na komendę. Dwóch księży udzielając w ten sposób błogosławieństwa jechało bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Okazali skruchę i zostali pouczeni. Więcej podobnych sytuacji nie będzie - policjanci zakazali podobnych przejazdów w przyszłości.

Publikowanie komentarza

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Wpis szukaną frazę, następnie kliknij lupkę lub wciśnij enter