fot. alkomat policyjny iblow
Sporo ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 35-latek jadący ulicami Oławy. Mężczyznę zatrzymał policjant będący na urlopie.
Funkcjonariusz będący po służbie płacił za paliwo na pobliskiej stacji kiedy poczuł od jednego z klientów woń alkoholu. Kiedy zobaczył, że nietrzeźwa osoba siadła za kółko zaparkowanego auta i ruszyła z piskiem opon, policjant wsiadł w swoje auta i pojechał za piratem na podwójnym gazie. ,,Menel za kółkiem" stwarzał nie małe zagrożenie w ruchu ulicznym. Kiedy nietrzeźwy kierowca zorientował się, że ktoś mu siedzi na ,,ogonie" próbował zatrzymać się i uciec. Na szczęście funkcjonariusz zajechał mu drogę i uniemożliwił ucieczkę zabierając kluczyki od auta pijanego 35-latka.
Chwilę później na miejsce przybył patrol policji, który zbadał alkomatem kierującego 35-latka z gminy Jelcz-Laskowice. Okazało się, że miał grubo ponad 2 promile alkoholu. Na dokładkę nietrzeźwy kierujący ma dożywotni, sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a za jego złamanie grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.
Jedno jest pewne. Jeżeli piłeś to nie jedź! To, że teraz masz 0,15 nie oznacza, że jak wsiądziesz do nagrzanego pojazdu to za 15 minut będziesz mieć mniej. Wręcz przeciwnie, wykres dalej może piąć się ku górze. Nigdy nie wiesz kiedy cię puści, kiedy ,,złapie" cię policja. Po co ryzykować?
Takie to banalne, a w tym roku znowu nastąpił wzrost pijanych kierowców na drodze. Zwłaszcza teraz, w sezonie urlopowym menele za kółkiem nabijają statystyki nie tak jak trzeba.
Zapamiętaj! Kiedy stan nietrzeźwości w wydychanym powietrzu jest większy niż 0,5 promila wówczas kierowca odpowiada już za przestępstwo. Zgodnie z art. 178a kk sąd może wyznaczyć grzywnę, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do lat dwóch. Dodatkowo zastosowany jest środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów od roku do lat 10.
Jeżeli kierowca zostanie złapany za jazdę w stanie nietrzeźwości od 0,2 do 0,5 promila to wówczas mówimy o wykroczeniu, za które jest oczywiście mniejsza kara niż za przestępstwo. Kierowca podlega karze aresztu oraz grzywny, nie niższej niż 50zł. Ponadto taki drogowy menel otrzymuje zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.
Polska policja używa najczęściej alkomatu typu ,,świeczka". W większości przypadków jest to alkomat Promiler iblow.
Promiler iBlow posiada szybki sensor elektrochemiczny typu Suracell. Dzięki takiemu zastosowaniu pomiar trwa tylko 4 sekundy. Funkcja niezwykle przydatna podczas masowej kontroli na ulicy, w sznurze aut lub podczas masowej imprezy. W ciągu godziny można wykonać ponad pół tysiąca testów.
Powinni go wpakować od razu do więzienia, żadne zawiasy, wysoka kara od razu może by odstraszyła tych co z zakazem chcą prowadzić, a ten jeszcze tak wypity jechał, brak słów
OdpowiedzUsuńThe article is very enlightening, I wish you continued success.
OdpowiedzUsuńI am glad that you just shared this useful information with us
OdpowiedzUsuńYour explanation is organized very easy to understand!
OdpowiedzUsuńThanks for sharing amazing information !!!!!! Please keep up sharing.
OdpowiedzUsuńIt’s a great piece you write in the article, thanks for sharing with us.
OdpowiedzUsuńI feel very glad to find your informative blog. Thanks a lot
OdpowiedzUsuńAmazing, Your blogs are really good and informative. I got a lots of useful information in your blogs. Promiler iBlow posiada szybki sensor elektrochemiczny typu Suracell. Dzięki takiemu zastosowaniu pomiar trwa tylko 4 sekundy. Funkcja niezwykle przydatna podczas masowej kontroli na ulicy, w sznurze aut lub podczas masowej imprezy. W ciągu godziny można wykonać ponad pół tysiąca testów flsa lawyer near me. It is very great and useful to all. Keeps sharing more useful blogs...
OdpowiedzUsuń