Kamera samochodowa to niezwykle użyteczny gadżet każdego kierowcy. Lepiej mieć swoją ,,czarną skrzynkę" i oby się nigdy nie przydała niż jej nie mieć a żeby choć raz była potrzebna. Wideorejestrator zdecydowanie ułatwia dochodzenie swoich roszczeń od pozostałych kierowców. Warto więc zadbać aby był jak najlepszej jakości. Vantrue to marka kamer samochodowych premium, gdzie jakość zdecydowanie przewyższa cenę.

24 października 2020

Kamera samochodowa z najlepszym trybem parkingowym? Vantrue N4

  


Dobra kamera samochodowa powinna służyć kierowcy także podczas jego nieobecności. Równie często co na drodze do stłuczki, kolizji może dojść na parkingu.

Wielu producentów wrzuca coraz więcej bajerów, które są w większości przypadków zbędne zamiast skupić się na jak najlepszym nagrywaniu obrazu. Odpowiedź jest prosta - dodanie niektórych tych funkcji to sprawa tańsza, wymagająca podłubania w oprogramowaniu. Lepsza jakość obrazu to lepszy obiektyw, a to już kosztuje znacznie więcej i podnosi cenę wideorejestratora. Prawdziwą sztuką jest znaleźć idealnym kompromis między ceną a jakością z naciskiem na to drugie.


Kamera samochodowa z trybem parkingowym? Który jest najlepszy?


Wyróżniamy dwa główne nurty trybów parkingowych:


- tryb parkingowy pasywny. Jest to gorszy tryb parkingowy, który reaguje tylko i wyłącznie na wstrząs za pomocą g-sensora. Innymi słowy czarna skrzynka rozpocznie rejestrację obrazu dopiero wtedy kiedy wykryje ruch. Nie muszę nikogo chyba przekonywać, że przecież naszym autem nie zawsze zatrzęsie na tyle mocno aby kamera to wykryła.

tryb parkingowy aktywny. Mówimy o nim wtedy kiedy nasza czarna skrzynka ma detekcję ruchu lub tryb lowbitrate.

Detekcja ruchu to wiadomo - kiedy coś poruszy się przed obiektywem, kamera rozpoczyna nagrywanie.

Najlepszą opcją w kamerze jest tryb lowbitrate, czyli nagrywanie ciągiem w nieco pogorszonej jakości obrazu. Na parkingu nasze auto stoi w miejscu więc nie ma potrzeby aby jakość była bardzo wysoka. Z drugiej też strony nieco pogorszona jakość sprawia, że kamera nie pobiera dużo prądu z akumulatora, a to niezwykle ważne kiedy nasz pojazd stoi np. kilka dni.


Która kamera samochodowa jest najlepsza?


Na obecną chwilę najlepszy tryb parkingowy posiada kamera samochodowa Vantrue N4.

Dlaczego akurat ta? Obejrzyjcie nagrania z takiego trybu poniżej. Vantrue N4 nagrywa przód tył wnętrze, a nawet boki pojazdu. Tak. Nierzadko dochodzi do obicia naszego boku pojazdu przez kogoś kto po prostu otworzył drzwi w swoim pojeździe za mocno. N4 nagra takie zdarzenie, a przednia lub tylna kamera bez trudu pokaże nam tablice ,,delikwenta".

Jakość kompresji jest tak opracowana, że karta nawet niewielka, 32GB starczy nam na kilkanaście nagrań ciągiem. Naszym jedynym potem zadaniem jest po prostu przejrzeć nagrania.

Wideorejestrator Vantrue N4 kupisz tutaj - link.

2 komentarze:

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Wpis szukaną frazę, następnie kliknij lupkę lub wciśnij enter