Kamera samochodowa to niezwykle użyteczny gadżet każdego kierowcy. Lepiej mieć swoją ,,czarną skrzynkę" i oby się nigdy nie przydała niż jej nie mieć a żeby choć raz była potrzebna. Wideorejestrator zdecydowanie ułatwia dochodzenie swoich roszczeń od pozostałych kierowców. Warto więc zadbać aby był jak najlepszej jakości. Vantrue to marka kamer samochodowych premium, gdzie jakość zdecydowanie przewyższa cenę.

23 lutego 2021

Prawidłowy montaż akumulatora – gdzie i jak to zrobić?

 


Zima to czas, kiedy szczególnie ważne jest sprawdzanie stanu akumulatora. Co, jeśli okaże się, że trzeba go wymienić? Oto kilka wskazówek dotyczących zasad prawidłowej wymiany akumulatora.

Zaczynamy oczywiście od doboru właściwego akumulatora według wskazań producenta naszego samochodu. W tym celu bierzemy pod uwagę takie parametry jak: pojemność np. 65 Ah oraz prąd rozruchowy akumulatora wyrażony w Amperach np. 600 A. Ponadto należy pamiętać o sposobie mocowania, np. B13, znać typ biegunów oraz napięcie prądu wytwarzanego przez akumulator – 12 V dla samochodów osobowych i 24 V dla ciężarowych.


Aby zamontować nowy akumulator, na początku musimy zdemontować stary, pamiętając o kilku prostych zasadach. Wyłączamy silnik i wyjmujemy kluczyk ze stacyjki. Następnie odpinamy kable – najpierw biegun ujemny, a potem dodatni. Następnie odpinamy akumulator od mocowania, które zapobiega jego przesuwaniu podczas jazdy.


Montaż nowego akumulatora odbywa się w kolejności odwrotnej. Po włożeniu go na miejsce zabezpieczamy przed przesuwaniem oraz podłączamy kable w odwrotnej kolejności – najpierw plus,
a potem minus. Wskazówki te nie dotyczą samochodów klasy premium, ponieważ liczne systemy
i czujniki w nich zamontowane wymagają podtrzymania napięcia podczas wymiany akumulatora.


Jeśli nie jesteś pewny, czy potrafisz samodzielnie dokonać wymiany, najlepiej zleć tę usługę profesjonalnemu warsztatowi, dzięki programowi Battery Point. Tam mechanicy sprawdzą przy okazji rozrusznik, alternator oraz wykluczą potencjalne usterki, które mogłyby uszkodzić nasz nowy akumulator.

 


Inter Cars to największy importer i dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych oraz innych pojazdów użytkowych w Europie Środkowo – Wschodniej.

Dysponuje ponad 250 punktami sprzedaży co zapewnia szybkości i dostępność logistyczną wszystkich towarów i usług. W projekty Inter Cars wchodzą m.in.:

Battery Point - platforma, na której znajdziesz najlepszy akumulator dla Twojego samochodu i umówisz się na profesjonalną wymianę w najbliższym warsztacie.


Motointegrator to wyszukiwarka serwisów samochodowych i usług motoryzacyjnych dla kierowców. Narzędzie promocji i komunikacji z klientem dedykowane warsztatom. Z Motointegrator.com współpracuje ponad 14 500 warsztatów w 8 krajach w Europie, w tym 10 000 warsztatów w całej Polsce.

2 komentarze:

  1. Rady przydatne, ale sam chyba i tak wybrałbym się do specjalisty, żeby niczego nie zepsuć i mieć pewność, że będzie sprawnie działać :) ciekawy wpis, pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Wpis szukaną frazę, następnie kliknij lupkę lub wciśnij enter