Od razu napiszę, że TAK! Na szczęście można się przed tym uchronić. Dobra kamera samochodowa posiada aktywny tryb parkingowy i niewielki pobór prądu. Czy kiedy dołożymy do tego świetną jakość nagrań to czy w ogóle taki sprzęt istnieje? O tym za chwilę.
Ile prądu pobiera kamera samochodowa?
Tutaj wszystko zależy od tego w jakie bajery nasz sprzęt jest wyposażony. Jeżeli wideorejestrator posiada włączone WiFi, więcej jak jeden obiektyw, moduł GPS, włączony ekran to siłą rzeczy pobór prądu będzie większy.
Średnio podczas jazdy należy przyjąć, że kamery samochodowe pobierają między okolice 200mA (z jednym obiektywem), a nawet 950 (ze wszystkimi włączonymi, czasem zbędnymi bajerami wymienionymi powyżej).
Zużycie prądu w trybie parkingowym?
Niemalże wszystkie modele kamer samochodowych na rynku podczas postoju, przy zgaszonym silniku pobierają mniej więcej tyle samo prądu co podczas jazdy. Oczywiście pobór prądu możemy zmniejszyć wygaszając ekran, wyłączają WiFi oraz GPS.
Napisałem niemalże wszystkie bowiem jest jeden model kamery samochodowej, mianowicie Vantrue T3, który technologicznie wyprzedza znacząco resztę zarówno pod względem jakości nagrań jak i poboru prądu.
Kamera samochodowa Vantrue T3 posiada wbudowany prawdziwy czujnik ruchu. Nie mylcie tego z detekcją ruchu, która po prostu opiera się na zmianie światła wybudzając rejestrator i rozpoczynając nagrywanie czego finalnie efektem jest taki sam pobór prądu jak podczas jazdy.
Vantrue T3 posiada radar, który pełni funkcję czujnika ruchu czyli tzw. czujki. Kiedy urządzenie jest w trybie parkingowym (P) czuwa pobierając bardzo niewielką ilość prądu. Wbudowany czujnik mikrofalowy po wykryciu ruchu, bliżej, dalej lub bardzo daleko wedle ustawień użytkownika, wybudza T3 i rozpoczyna się nagrywanie – wszystko dzieje się błyskawicznie. Ponadto taki radar wykryje ruch nawet w totalnej ciemności w ciemnym garażu, na słabo oświetlonej ulicy itp.
Finalnie Vantrue T3 w trybie parkingowym pobiera jedynie 30mA prądu! Tak, to aż średnio 8-razy mniej niż wszystkie inne kamery na rynku. Jak zostawisz auto z jakąś tam kamerką w trybie parkingowym na miesiąc, to tak jakbyś zostawił T3 na ponad 8 miesięcy.
Co ciekawe po wybudzeniu T3 pobiera około 160-170mA co również jest świetnym wynikiem. Na dokładkę w zestawie podstawowym z T3 mamy już adapter zasilania pod gniazdo OBD2. Wpinamy wtyczkę, kabel do kamerki i gotowe.
Zamontujemy całość w 2 minuty i kilka stówek które poszłoby na elektryka masz w kieszeni. Wideorejestrator Vantrue T3 to świetna kamera, która jest technologiczną innowacyjnością. Poza znikomym poborem prądu świetnie nagrywa niezależnie od pory dnia i nocy, posiada wyjście usb typu C, obsługuje 256gb karty pamięci, posiada tryb HDR i jest świetnie wykonana.
Świetny wpis
OdpowiedzUsuńSuper napisane. Warto było tutaj zajrzeć
OdpowiedzUsuńBardzo fajny wpis
OdpowiedzUsuńTytuł czy kamera może rozładować aku... a potem fanfary i peany na cześć Vantrue. Ile autor wziął za reklamę kamerki? Bo to po prostu artykuł reklamujący konkretny sprzęt. Nic więcej.
OdpowiedzUsuńAnomimowy 2
OdpowiedzUsuńNiestety jest to reklama produktu , a nie odp. na zagadnienie.
OdpowiedzUsuń