18 lutego 2019

Bałagan w garażu bardzo częstym zjawiskiem

Garaż jest miejscem, które pierwotnie powinno służyć nam do przechowywania samochodu. Dzięki trzymaniu auta w garażu jesteśmy w stanie skutecznie zabezpieczyć je przed negatywnym działaniem czynnikach zewnętrznych - głównie atmosferycznych takich jak deszcz, śnieg oraz grad, jak również zapewnić o wiele wyższe bezpieczeństwo i ochronę przed ewentualną kradzieżą.

Garaż jest miejscem, które pierwotnie powinno służyć nam do przechowywania samochodu. Dzięki trzymaniu auta w garażu jesteśmy w stanie skutecznie zabezpieczyć je przed negatywnym działaniem czynnikach zewnętrznych - głównie atmosferycznych takich jak deszcz, śnieg oraz grad, jak również zapewnić o wiele wyższe bezpieczeństwo i ochronę przed ewentualną kradzieżą.

Niestety dla wielu z nas - zwłaszcza tych, którzy nie posiadają strychu bądź piwnicy - bardzo często garaż staje się miejscem do przechowywania wszelkiego rodzaju przedmiotów, sprzętów oraz narzędzi, na przykład rowerów, niepotrzebnych mebli, sprzętu treningowego, zużytej odzieży, do której mamy sentyment i nie chcemy jej wyrzucić, książek oraz notatek z lat szkolnych i wielu innych niepotrzebnych przedmiotów -  w zależności od naszych upodobań.

Niestety, jeżeli przedmioty te nie mają swojego - wyznaczonego miejsca, to bardzo szybko nasz garaż zamieni się w typową graciarnię, w której nie będziemy potrafili odnaleźć żadnej z poszukiwanych przez nas w danej chwili rzeczy.  Jeżeli w porę nie zareagujemy i będziemy sukcesywnie dokładać różnego pochodzenia przedmiotów do naszego garażu robiąc to byle jak - to w bardzo krótkim czasie możemy spodziewać się naprawdę potężnego bałaganu. Na szczęście jeżeli w porę zabierzemy się za przeprowadzenie generalnych porządków oraz zorganizowanie przedmiotom ich własnego oraz stałego miejsca to nasz garaż może odzyskać swoje pierwotne przeznaczenie, a my będziemy mogli się cieszyć ładem i harmonią w jego wnętrzu.

Skuteczne sposoby na zaprowadzenie porządku w garażu.


Jak to mówią ,, najtrudniejszy pierwszy krok''  kiedy już podejmiemy decyzję o gruntownych porządkach w naszym garażu oraz ustalimy tak zwany plan działanie - cała reszta powinna nam pójść dosyć gładko.

Najlepiej abyśmy na samym początku zrobili dokładny przegląd wszystkich niepotrzebnych gratów oraz szpargałów i podjęli decyzję o rozstaniu z nimi raz na zawsze - jeżeli nie będziemy ich już w ogóle potrzebować.  Jeżeli przedmioty te nie są całkowicie bezużyteczne, a ich stan jest całkiem dobry to możemy z powodzeniem spróbować sprzedać je na serwisie ogłoszeń lokalnych, a jeżeli nie znajdziemy chętnych do kupna - warto oddać je za darmo potrzebującym, którzy będą chętni przyjechać na miejsce i odebrać je osobiście.

Kiedy już pozbędziemy się wszystkich zbędnych przedmiotów z naszego garażu - warto jest zainwestować w specjalne - dużych rozmiarów szafy garażowe, które będą w stanie pomieścić przedmioty, które mamy zamiar tam przechowywać.

W szafach tych lub regałach będziemy mogli bardzo dokładnie posortować i poukładać wszystkie potrzebne nam narzędzia, na przykład zaopatrując się w tym celu w specjalne skrzynki narzędziowe, dzięki którym o wiele łatwiej będzie nam w sposób przejrzysty i funkcjonalny zorganizować przestrzeń w pojemnej szafie garażowej.

Takie skrzynki narzędziowe są doskonałymi pojemnikami do przechowywania różnego typu śrub oraz wierteł, gwoździ, nakrętek, rękawic i tym podobnych małych przedmiotów, dzięki czemu o wiele łatwiejszym stanie się utrzymanie ich w porządku.

Ponadto dobrym rozwiązaniem w naszym garażu mogą okazać się specjalne pojemniki magazynowe, w których możemy poukładać niemal wszystkie przechowywane przez nas przedmioty zgodnie z ich przeznaczeniem. Ponadto takie pojemniki możemy podpisać - dzięki czemu o wiele łatwiej będzie nam zlokalizować poszukiwaną przez nas rzecz.  Jeżeli uda nam się zamontować w garażu szafę lub regał to warto pojemniki magazynowe oraz skrzynki narzędziowe z przedmiotami których używamy najrzadziej umieścić na samej górze szafy, natomiast te po które mamy zamiar sięgać dosyć często - w zasięgu naszych rąk.

Ponadto warto jest zorganizować specjalne miejsce na rowery - najlepiej z możliwością podwieszenia ich - dzięki czemu zaoszczędzimy w naszym garażu sporo cennego miejsca.

Jeżeli nasz garaż jest w stanie pomieścić więcej sprzętu niż nasz samochód, a my jesteśmy fanami zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej to warto wydzielić w nim specjalny kącik, w którym będziemy mogli wykonywać swoją gimnastykę bądź trening, na przykład kiedy nie możemy udać się na siłownię lub do fitness clubu. Wystarczy zaopatrzyć się w ławeczkę lub specjalny atlas do ćwiczeń, stosowne obciążenie czy chociażby podwieszany drążek lub zestaw gum oporowych i taśm trx - taki sprzęt nie zajmie nam zbyt wiele miejsca, a z pewnością okaże się pomocny do wykonania pełnowartościowego treningu całego ciała.

Porządek - kluczem do osiągnięcia wewnętrznego ładu i harmonii.


Dzięki wykonaniu takich gruntownych porządków w naszym garażu - poczujemy ogromną satysfakcję oraz ulgę. Zwłaszcza podziwiając efekt końcowy swojej ciężkiej pracy. W takim pomieszczeniu będzie nam zdecydowanie przyjemniej oddawać się pewnego rodzaju pracom oraz zajęciom domowym. Garaż może stać się także idealnym miejscem do rozwijania swoich pasji lub zainteresowań, które jesteśmy w stanie sobie sami stworzyć. Wystarczą jedynie chęć do pracy oraz odrobina samodyscypliny i samozaparcia, a efekt może przejść nasze najśmielsze oczekiwania.


artykuł zewnętrzny

3 komentarze:

  1. Pamiętam, jak w zeszłym roku przez prawie dwa bite dni ogarniałem garaż. Przeniesienie, potem segregacja rzeczy i narzędzi do skrzynek i pudełek swoje trwało, ale faktycznie efekt niesamowity, miejsca zrobiło się znacznie więcej.

    OdpowiedzUsuń
  2. No bałagan to u mnie największy problem niestety.

    OdpowiedzUsuń
  3. W garażu nie mam za wiele gratów poza autem ;) A tak na serio to kluczem do niezatonięcia w narzędziach, częściach samochodowych itp. jest po prostu regularne sprzątanie, ot co.

    OdpowiedzUsuń

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Wpis szukaną frazę, następnie kliknij lupkę lub wciśnij enter