19 lutego 2020

Niemcy. Ścigał się w mieście, zabił niewinną osobę - skazany jak za morderstwo. Takie powinny być kary


W 2019 roku młodzi mężczyźni ścigali się na ulicach niemieckiego miasteczka Moers. Jeden z nich zabił przypadkową osobę. Sąd orzekł surową karę.

  • Do zabójstwa doszło w kwietniu 2019 roku 
  • Zabójca, 22-latek pędził swoim autem około 170km/h w obszarze zabudowanym gdy z impetem wpadł niebieskiego Citroena, którym jechała 43-letnia kobieta
  • Kobieta zmarła po kilku dniach 
  • Drugi z mężczyzn za udział w wyścigu został skazany na 3 lata i 9 miesięcy pozbawienia wolności
  • Zabójca dostał dożywocie
  • Od 2016 roku w niemieckim kodeksie karnym istnieje zapis dotyczący zakazu nielegalnych wyścigów samochodowych. Za jego złamanie grozi surowa kara.

Niemiecki kodeks karny (StGB) § 315d  
Zabronione wyścigi samochodowe

(1) Każdy w drodze pierwszy organizuje lub prowadzi nielegalny wyścig pojazdów silnikowych, drugi uczestniczy w wyścigu pojazdów silnikowych, który nie jest dozwolony jako kierowca pojazdu silnikowego lub trzeci porusza się jako kierowca pojazdu silnikowego z nieodpowiednią prędkością i rażąco sprzeczny z ruchem drogowym i bezwzględnie w celu osiągnięcia najwyższej możliwej prędkości, podlega karze pozbawienia wolności do dwóch lat lub grzywnie. 
(2) Każdy, kto zagraża życiu lub członkom innej osoby lub mienia obcego o znacznej wartości w przypadkach określonych w ust. 1 numer 2 lub 3, zostanie skazany na karę pozbawienia wolności do pięciu lat lub grzywnę. 
(3) Próba podlega karze w przypadkach określonych w ust. 1 numer 1. 
(4) Każdy, kto zaniedbuje zagrożenie w przypadkach określonych w ust. 2, zostanie skazany na karę pozbawienia wolności do lat trzech lub grzywnę. 
(5) Jeżeli sprawca w przypadkach określonych w ust. 2 powoduje śmierć lub poważne uszkodzenie zdrowia innej osoby lub uszczerbek na zdrowiu dużej liczby osób w wyniku czynu, kara jest karą pozbawienia wolności od jednego roku do dziesięciu lat, w mniej poważnych przypadkach Kara pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do pięciu lat.

tłumaczenie google-translate oryginał link tutaj
Teraz pytanie czy było warto pajacować? Wcisnąć gaz w podłogę na długiej prostej każdy potrafi, a dużą prędkość można osiągnąć po jakimś czasie nawet w jakimś rzęchu. Chłopaki się przeliczyli - będą mieli sporo czasu na zrobienie rachunku sumienia.

Publikowanie komentarza

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Wpis szukaną frazę, następnie kliknij lupkę lub wciśnij enter