18 lutego 2020

Pojazd uprzywilejowany, skrzyżowanie, wypadek

Pierwsze pytanie jakie zawsze sobie zadajemy to ,,kto zawinił?"

• Do zdarzenia doszło 13-02-2020 roku około godziny 15:30 na skrzyżowaniu Drogi Męczenników Majdanka z ul. Fabryczną, Wolską i Łęczyńską w Lublinie
  • W sumie zderzyły się trzy pojazdy w tym karetka pogotowia ratunkowego

Poniżej inna perspektywa. Kierowca karetki chociaż uprzywilejowanej to przejeżdżał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle, a więc powinien zachować szczególną ostrożność. Tak też moim zdaniem było, karetka najpierw zwolniła przed skrzyżowaniem, a potem upewniwszy się że auta się zatrzymały, zaczęła się znowu rozpędzać. Karetka miała włączona sygnały świetlne oraz dźwiękowe. Niestety na skrzyżowaniu w karetkę uderzyło Audi, a ta potem odbiła się uderzając jeszcze w Toyotę. Kierowcy na ul. Łęczyńskiej będący na lewym pasie ogarnęli temat i zatrzymali się. Niestety kierowca jadący prawym pasem, nie zwolnił, nie zatrzymał się, wjechał na skrzyżowanie uderzając w karetkę.

Jakie są oznaczenia karetek pogotowia ratunkowego? Link tutaj.

1 komentarz:

1. Polecam poszkodowanym w wypadku, w tym również pasażerom, którzy doznali obrażeń ciała, skontaktować się z kancelarią odszkodowawczą automobile expert, w celu dochodzenia swoich praw z polisy OC sprawcy. Dla zainteresowanych podaję numer telefonu 533-200-004.