10 kwietnia 2020

Koronawirus. Kraków przedłuża brak opłat za parkowanie w SPP. Szczecin też. W Warszawie bez zmian - trzeba płacić

Radni ze Szczecina w dniu wczorajszym tj. 09-04-2020 postanowili przedłużyć brak opłat za parkowanie w SPP. Opłaty nie były w Szczecinie pobierane od połowy marca ze względu na brak kontrolerów. Za tym aby znieść opłaty w SPP głosowało łącznie 29 radnych i żaden nie był przeciwny lub nawet wstrzymał się od głosu.


"Zmiana ta ma na celu zminimalizowanie częstotliwości bezpośrednich kontaktów mieszkańców przez ograniczenie korzystania z komunikacji zbiorowej na rzecz indywidualnych środków transportu" - podały władze Szczecina w uchwale.

Jeżeli ktoś zapłacił za abonament z góry to miasto przedłuży mu go o okres obowiązywania epidemii koronawirusa.


Kraków


W Krakowie podobnie jak w Szczecinie - postanowiono przedłużyć bezpłatny okres korzystania z SPP. Opłaty miały zostać pobierane ponownie od 11-04-2020, ale władze postanowiły przedłużyć ten stan.

Według władz Krakowa brak opłat w SPP to lepsze funkcjonowanie mieszkańców i mniejsze ryzyko rozprzestrzeniania się i zarażenia koronawirusem. Podobnie jak w Szczecinie jeżeli ktoś zapłacił za abonament z góry to miasto przedłuży mu go o okres obowiązywania epidemii koronawirusa.

Jak przyznają władze Krakowa, przed epidemią centrum miasta było mocno oblegane przez kierowców. Podczas epidemii zdecydowanie mniej osób korzysta z miejsc postojowych w SPP więc tłoku nie ma.

Warszawa


Od prawie początku trwania epidemii koronawirusa opłaty za parkowanie w SPP zostały zawieszone w Krakowie, Gdyni, Tychach oraz Wieliczce, ale nie w Warszawie. Tutaj bez zmian - trzeba płacić.

W Warszawie działa od kilku miesięcy tzw. system e-kontroli. To auta marki Nissan Leaf mające specjalne oprzyrządowanie z systemem, który skutecznie wychwytuje kierowców niepłacących za parkowanie w strefie.

Publikowanie komentarza

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Wpis szukaną frazę, następnie kliknij lupkę lub wciśnij enter