7 kwietnia 2020

Ti tiiiiiit, mnie nie wolno wyprzedzać!


Reżyserowi kina akcji ta scena nie do końca się udała. Może następnym razem będzie lepiej.

  • Linia przerywana jest? Jest
  • Nie ma zakazu wyprzedzania? Nie ma?
  • To po co ten klakson? Nie rozumiem

Można by polemizować o prędkości, ale kamerka w aucie to nie radar prędkości. Pewne jest natomiast, że autor nagrania bezpodstawnie użył sygnału dźwiękowego w obszarze zabudowanym, a to już było nielegalne.

Jak to wygląda według kodeksu drogowego ? 


Zgodnie z art. 29 kodeksu drogowego kierujący pojazdem może używać sygnału dźwiękowego lub świetlnego, w razie gdy zachodzi konieczność ostrzeżenia o niebezpieczeństwie.

Zabrania się:
1. nadużywania sygnału dźwiękowego lub świetlnego 
2. używania sygnału dźwiękowego na obszarze zabudowanym, chyba że jest to konieczne w związku z bezpośrednim niebezpieczeństwem... 

Za złamanie tego przepisu przewidziany jest mandat w wysokości 100 zł,  jednak jest to przepis z kategorii "martwych" który na co dzień jest zapomniany, nieegzekwowany, może dlatego że ciężko znaleźć osobę która przed chwilą bez uzasadnienia wcisnęła klakson na ruchliwej ulicy w obszarze zabudowanym.

Kamerzysta zatrąbił i wprowadził pewnego rodzaju zamieszanie, a nawet dezorientację kierowcy Forda. Ten po wyprzedzeniu przyhamował i skręcił w prawo.

Z jednej strony można by pomyśleć, że to typowy numer na polskich drogach. Wyprzedzić wszystkich i wszystko by za chwilę wszystkich zwolnić i skręcić w prawo.

Z drugiej strony, starszy pan klaksonem się przeraził, spanikował krótko mówiąc i próbował ,,uciec" w prawo, bo nigdy nie wiadomo komu ,,zawadził". Sfolgował i dał w prawo aby zniknąć z pola widzenia tymczasem reżyser nie odpuścił.

Publikowanie komentarza

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Wpis szukaną frazę, następnie kliknij lupkę lub wciśnij enter