Kamera samochodowa to niezwykle użyteczny gadżet każdego kierowcy. Lepiej mieć swoją ,,czarną skrzynkę" i oby się nigdy nie przydała niż jej nie mieć a żeby choć raz była potrzebna. Wideorejestrator zdecydowanie ułatwia dochodzenie swoich roszczeń od pozostałych kierowców. Warto więc zadbać aby był jak najlepszej jakości. Vantrue to marka kamer samochodowych premium, gdzie jakość zdecydowanie przewyższa cenę.

24 czerwca 2020

Kupno samochodu z salonu

Zakup auta wprost salonu wywołuje wielkie emocje, które nierzadko mogą ograniczyć rozsądne myślenie. Zachowanie zimnej krwi jest niezbędne do udanej transakcji. Dealerzy samochodowi chętnie i fachowo doradzą przy wyborze auta, obdarzą kupującego licznymi szczegółami, jednak żaden z nich nie zna indywidualnych preferencji klienta. Jak rozsądnie kupić auto z salonu?

Określenie budżetu


Najistotniejszą kwestią przy zakupie samochodu z salonu jest wyznaczenie górnej granicy swoich finansowych możliwości. Chodzi o to, by wyraźnie trzymać się określonej kwoty. Dealerzy samochodowi stosują wiele sztuczek, dzięki którym wartość pojazdu wzrasta w zastraszającym tempie. Oferowanie kolejnych elementów wyposażenia czy zamiany silnika na lepszy (bo przecież kolejne 2-3 tysiące złotych to nic w porównaniu do całkowitej kwoty) mogą spowodować nadwyrężenie budżetu. Stąd już niedaleka droga do większego kredytu czy dodatkowej pożyczki od rodziny. Najlepiej z góry ustalić kwotę i mocno się jej trzymać.


Preferencje


Określenie swoich potrzeb i oczekiwań względem pojazdu znacznie skróci poszukiwania wymarzonego samochodu. Odwiecznym problemem, z którym nieustannie mierzą się kierowcy, to wybór marki pojazdu. Zaraz za tym idą kwestie wyposażenia, rodzaj silnika, napędu, nadwozia czy kolor lakieru. Warto zastanowić się nad tym, jakie potrzeby powinno zaspokajać nowe auto. Czy najważniejsze jest bezpieczeństwo? Czy chodzi może bardziej o komfort jazdy lub niską awaryjność? Te pytania pozwolą ukierunkować swoje poszukiwania.


Jazda testowa


Kupno auta nie odbędzie się bez jazdy próbnej. Dobrze byłoby przetestować pojazd na różnego rodzaju odcinkach drogi. Pomoże to kupującemu zorientować się jak samochód zachowuje się w różnych warunkach. Warto wybrać więc infrastrukturę w centrum miasta, tereny podmiejskie czy przejechać fragment drogi szybkiego ruchu. Można w tym czasie sprawdzić widoczność zza kierownicy oraz przyspieszenie, zaobserwować czy we wnętrzu jest głośno i przyuważyć, czy auto dobrze trzyma się drogi. Jeśli pojazd spełnia oczekiwania nabywcy, czas na kwestie finansowe.


Finansowanie zakupu


Nie ulega wątpliwości, że kupno auta za gotówkę to najlepsza forma płatności dla osoby fizycznej. Kupujący unika wtedy dodatkowych opłat, takich jak ubezpieczenie, odsetki czy prowizje. Nie angażuje go to w wieloletnie zobowiązanie finansowe, nie musi przechodzić długiej weryfikacji zdolności kredytowej. Jeśli natomiast nabywca nie dysponuje gotówką, nie pozostaje nic innego jak kredyt. Tutaj warto skorzystać z oferty przygotowanej przez dealera, choć równie dobrze można zapoznać się z propozycją banków. Całkiem korzystne oferty można znaleźć pod koniec każdego roku, kiedy pojawiają się atrakcyjne warunki finansowania, np. bez prowizji, z niskimi odsetkami czy z tańszym ubezpieczeniem.

Zakup pojazdu z salonu to kosztowna inwestycja, dlatego trzeba się do niej porządnie przygotować. Zachowanie trzeźwego umysłu i chłodna kalkulacja pozwolą dokonać trafionego zakupu, który przełoży się na zadowolenie kierowcy.

Partnerem materiału jest salon Toyota Okęcie - nowe samochody Toyota Warszawa.


artykuł zewnętrzny

5 komentarzy:

 1. auto z salonu bardzo traci na wartości

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. na razie słabo to wygląda, ciekawe czy sprzedaż wróci do dawnych poziomów

   Usuń
 2. Kupno nowego samochodu prosto z salonu daje nam większą szansę na to, że pojazd nie będzie się psuł i nie pokrzyżuje nam planów np. w trakcie podróży. Warto też zachować odpowiednie bezpieczeństwo w trakcie jazdy i pamiętać o zasadach ruchu drogowego.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nowy samochód dla wielu to pewność bezproblemowej eksploatacji samochodu, lecz nie zawsze tak jest. Musimy pamiętać, że kiedy do czynienia mamy zupełnie z nowym modelem może się on borykać z tzw. chorobami wieku dziecięcego. Dlatego najpewniejszymi nowymi samochodami są te po liftingu. Są pozbawione wad oraz w znacznym stopniu są ulepszone.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja wole kupić używany samochód , wtedy jest już po stratach finansowych :)

  OdpowiedzUsuń

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Wpis szukaną frazę, następnie kliknij lupkę lub wciśnij enter