12 czerwca 2020

Najlepsza kamera samochodowa? Test Vantrue N4 3ch


Przetestowałem już wiele kamer samochodowych i myślałem, że nic mnie już nie zaskoczy. Wtedy otrzymałem do testów Vantrue N4 - pierwsza na świecie 3-kanałowa kamera samochodowa, którą można już kupić w Polsce.

Vantrue N4 to kamera samochodowa premium. Już pierwszy kontakt z pudełkiem, jego zawartością - tym jak to wszystko wygląda daje nam zrozumienia, że to najwyższa półka, dla wymagających kierowców. Po zdjęciu folii zabezpieczającej, zerwaniu plomby, w środku znajdziemy pełen ład i porządek. Każda część kamery ma swoje miejsce - tutaj nic nie lata i nie trzeszczy w pudełku.

Bogaty zestaw Vantrue N4 zawiera:


Zanim otrzymałem kamerkę do testów, przeglądałem oficjalne zdjęcia na których tylko wydawało się, że jest ona sporych rozmiarów. W rzeczywistości jest to niewielkich rozmiarów urządzenie, które wykonane jest z wysokiej jakości materiałów. Dobrze wygląda i nie zajmuje wiele miejsca na szybie. Taka dyskrecja premium.
Co to jest kamera 3-kanałowa? Odpowiedź w poniższym krótkim filmie nagranym kamerą wewnętrzną Vantrue N4.
Kamera która nagrywa wnętrze posiada obiektyw o szerokim kącie widzenia wynoszącym 165 stopni. Obraz jest w jakości Full HD i jest jak widać bardzo czysty. 
Powyższe wideo z kamery przedniej. Dźwięk podkłada się do każdego filmu z osobna. Wszystko zapisuje się nam na karcie pamięci w pętli i tak np. filmy z kamery przedniej mają końcówkę A, z wewnętrznej B, a z tylnej C.
Kamera tylna także jakość Full HD. Poniżej, najważniejsze dane techniczne kamery samochodowej Vantrue N4:

Wysoka jakość nagrań:
 kamera przednia 1440P 30FPS (max 1520P), 
wewnętrzna 1080P 30FPS, 
tylna 1080P 30FPS 

Szeroki kąt widzenia obiektywu: 
155 stopni przód 1
65 stopni wnętrze 
160 stopni tył 

Jasność obiektywu: 
F1.4 przód 
F2.0 wnętrze 
F1.8 tył 

Sensor SONY STARVIS: 
5M CMOS SENSOR Przód
 2M CMOS SENSOR wnętrze 
2M CMOS SENSOR tył

Pozostałe dane techniczne kamery samochodowej Vantrue N4:Fajna sprawa to możliwość regulacji każdej kamery. Najpierw ustawiamy pierwszą, przednią kamerę. Potem za pomocą ruchomej głowicy odnajdujemy swój idealny obraz wewnętrzny. Na koniec pozostaje przykleić kamerę tylną i ją, także za pomocą ruchomej głowicy, odpowiednio możemy wyregulować.

Menu kamery jest bardzo intuicyjne. Kilka chwil na parkingu i jesteśmy ekspertami od ustawień.

Na ekranie kamery wyświetlany jest obraz z 3 kamer jednocześnie. To my decydujemy o tym aby obraz z danej kamery był największy. Tym sposobem jeżeli ustawimy sobie największy obraz na ekranie z tylnej kamery to Vantrue N4 może służyć także jako kamera cofania - szczególnie przydatna funkcja na marketowych parkingach kiedy to za naszym pojazdem może ,,schować" się dziecko. Wielkość ekranu to 2,45" i jest w zupełności wystarczający - nie za mały, nie za duży.
Zwykle kiedy podpinamy kamerę samochodową do gniazda zapalniczki to tracimy miejsce na ładowanie choćby smartfonu. Vantrue postanowiło ukryć w obudowie wyjście USB dzięki któremu podepniemy dodatkowe urządzenie pod ładowarkę.

Czas na przykładowe migawki z nagrań rejestratora Vantrue N4.
Kamera wewnętrzna posiada 4 diody IR, które bardzo ładnie doświetlają wnętrze po zmroku. Reakcja na ciemne otoczenie jest wykrywana błyskawicznie.

Jak widać obraz prezentuje się świetnie, a tablice można odczytać nie tylko z auta przed nami, ale nawet na kilku pasach obok.

Przykładowe nagrania z kamery samochodowej Vantrue N4 tryb 3ch
Podsumowanie. Czy to najlepsza kamera samochodowa? Wydaje mi się, że w tym przedziale cenowym na pewno. W zasadzie to przecież 3 kamery z których każda nagrywa obraz Full HD i to w tym samym czasie. Idealna kamera samochodowa dla Taxi, Uber, szkół nauki jazdy, ale także dla pozostałych, wymagających kierowców.

Opcjonalne akcesoria. Do Vantrue N4 możemy dokupić opcjonalne akcesoria: 
- uchwyt GPS - to nic innego jak dodatkowy uchwyt z modułem GPS, który sprawi, że film będzie zapisywany razem ze współrzędnymi geograficznymi
- adapter zasilania do trybu parkingowego - dzięki temu podczas wyłączonego silnika, kamera przechodzi w tryb parkingowy i czuwa - kiedy wykryje ruch rozpoczyna się nagrywanie ze wszystkich 3 kamer - adapter sam w sobie posiada układ, który zabezpiecza nasz akumulator przed rozładowniem
- kabel OBD - przeznaczony do tego samego co powyższy adapter zasilania z tym, że wygodniejsza opcja zajmująca mniej miejsca

Poniżej podsumowanie wersja wideo - nagrane przy pomocy Vantrue N4:)

Dziękuję sklepowi www.KameraSamochodowa.com za udostępnienie Vantrue N4 do testów.

Kamerę można nabyć tutaj-link. W opisie na sklepie więcej szczegółów technicznych.


3 komentarze:

  1. porządny sprzęt, fajnie rejestruje

    OdpowiedzUsuń
  2. Zastanawiam się nad tym rejestratorem ale mam Mio 798 i nie wiem czy jest sens wymiany na nowszy. Mógłbyś mi podesłać oryginalne pliki bez kompresji YouTube? :)

    OdpowiedzUsuń

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Wpis szukaną frazę, następnie kliknij lupkę lub wciśnij enter