2 kwietnia 2020

Trójka pękła. W Poznaniu tankowali po 2,99 zł / litr

fot. Wykop.pl / użytkownik lesniok

Nastały takie czasy, że różnica między najtańszą, a najdroższą stacją w Polsce może być naprawdę spora. Powyższy paragon pochodzi ze stacji paliw Makro mieszczącej się w Poznaniu. Diesel tego dnia na tej samej stacji kosztował tylko 3,38 zł. Średnia cena paliwa w Polsce to około 4,18 zł / litr PB95. W Polsce mamy niecałe 7 000 stacji paliw. Aktualnie (02-04-2020) w Warszawie na stacji paliw Auchan Górczewska 124 (3,54 zł / litr PB95), Orlen Wężyki 58A (3,54 zł / litr PB95).
źródło Archiwum własne - artykuł link tutaj

Skąd obecna sytuacja cen? Nałożyło się na to kilka czynników. Zaczęło się jeszcze na początku marca br. - moment kiedy Arabia Saudyjska jako jeden z największych producentów paliw rozpoczęła z Rosją walkę o niskie ceny. Z dnia na dzień cena ropy spadła o prawie 30%.

Niskie ceny dotarły też nieco później do Polski. Aktualnie ruch na drogach z powodu koronawirusa jest znikomy co tylko zachęca stacje paliw do obniżania cen.

Największa stacja paliw na świecie ma 120 miejsc do tankowania pojazdów. Mieści się w New Braunfels, Teksas, USA.

W Polsce mamy zwykle kilka, maksymalnie kilkanaście stanowisk chociaż w tamtym roku otwarto największą w Polsce stacje paliw w okolicach Zgorzelca, gdzie na miejscu znajdziemy aż 22 dystrybutory różnego rodzaju paliw.

1 komentarz:

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Wpis szukaną frazę, następnie kliknij lupkę lub wciśnij enter