Finansowanie luksusowych aut - leasing czy kredyt?

Przedsiębiorcy, którzy planują zakup luksusowego auta do firmowej floty mogą skorzystać z kredytu lub podpisać umowę leasingową. Która opcja okaże się korzystniejsza? Sprawdźmy.

Za doskonałej klasy, nowy, luksusowy pojazd trzeba zapłacić co najmniej kilkaset tysięcy złotych. Dla przykładu - nowe BMW Serii 5 kosztuje obecnie około 210 000 zł. 

Ceny luksusowych samochodów używanych nie będą wcale niższe. Za Porsche Cayenne z 2008 roku z bogatym pakietem dodatkowym będzie trzeba zapłacić około 109 000 zł, 3 letni Mercedes S500 Coupe 4Matic AMG to koszt aż 509 000 zł. 

Jak najlepiej sfinansować tak kosztowny zakup? 

Kredyt na zakup samochodu 

Zaciągając kredyt na zakup samochodu, musisz liczyć się z faktem, że bank dokładnie Cię „prześwietli”. Starannie oceni Twoją zdolność kredytową, sprawdzi historię kredytową w BIK-u oraz zweryfikuje, czy Twoje dane nie znajdują się w rejestrach dłużników. Zaciągając kredyt bankowy musisz liczyć się z faktem, że bank zostanie współwłaścicielem Twojego pojazdu i będzie figurował w dowodzie rejestracyjnym auta. Co ważne, nie wszystkie banki zdecydują się sfinansować 100 proc. wartości auta. Może się więc zdarzyć, że konieczne będzie wniesienie wkładu własnego (zazwyczaj w wysokości kilku procent kwoty zakupu). Podstawę opodatkowania może zmniejszyć jedynie o odsetki od raty kredytu, prowizję oraz inne opłaty okołokredytowe. 

Leasing samochody 

Leasing samochodowy to coraz popularniejsza (zwłaszcza wśród przedsiębiorców) forma finansowania dóbr. Jednym z kluczowych walorów leasingu jest możliwość zmniejszenia podstawy opodatkowania i wygenerowania odczuwalnych dla firmowego budżetu oszczędności. Podpisując umowę na leasing finansowy, będziesz mógł wliczyć w koszty całą wysokość raty leasingowej oraz bieżące koszty eksploatacji pojazdu. Leasingodawcy są z reguły zdecydowanie bardziej elastyczni niż banki. Nie wymagają dużej liczby dokumentów, nie prześwietlają klienta tak wnikliwie i obdarzają zaufaniem nawet firmy o niedługim stażu na rynku. Wielu z nich umożliwia zawarcie umowy bez wniesienia jakiegokolwiek wkładu własnego.


Wpis powstał przy współpracy z coolfinance.pl

AM
Strefa Kulturalnej Jazdy

Komentarze

  1. Z tego co widać to coraz więcej ludzi interesuje się leasingiem w Czechach, jest to spowodowane tym, że auta z wyższej półki są o wiele tańsze niż w Polskich salonach.

    OdpowiedzUsuń
  2. Leasing jest w dzisiejszych czasach bardzo popularny. Niemal każdy przedsiębiorca prowadzący firmę decyduje się na zakup samochodu na leasing. Powód jest banalny - jest on najbardziej opłacalny. Wiem to po sobie. Można dużo "wrzucić" w koszty działalności, wykupić albo zmienić auto po 3-4 latach. Minusem jest to że trudno jest o zindywidualizowane tablice, ponieważ jest to własność (tzn. auto) własność firmy która dała nam leasing.....

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty