Tankując na stacjach Huzar wspierasz lokalną przedsiębiorczość, czyli patriotyzm gospodarczy

W niektórych krajach zwłaszcza zachodnich z pokolenia na pokolenia przekazywana jest zasada ,,dobre, bo nasze". W myśl tej zasady należy kupować w pierwszej kolejności produktu w krajowych firmach, a dopiero potem te od reszty świata.

Zazwyczaj kiedy zapala nam się rezerwa od razu obmyślamy trasę do najbliższej bądź ulubionej stacji. Niewielu przywiązuje uwagę do tego ,,co nasze, czyli polskie", a wbrew pozorom to ważny element krajowej gospodarki. Wybierając nasze produkty, nasze marki sprawiamy, że do i tak dziurawego budżetu państwa wpływa więcej podatków, które z kolei przeznaczone są między innymi na poprawę jakości dróg.

W naszym kraju jest kilka sieci paliwowych z rodzimym kapitałem. Jedną z nich są Polskie Stacje Paliw HUZAR. Sieć posiada wiele stacji na terenie naszego kraju. Ich główna lokalizacja to mniejsze miejscowości choć oczywiście nie zawsze.

W stacjach paliw HUZAR są przeprowadzane kontrole odgórnie z centrali firmy, która sprawdza wiele czynników od jakości paliwa po jakość obsługi i zadowolenie klientów. Co ciekawe poszczególne stacje mają sporą swobodę w decyzjach mimo iż przynależą do HUZARa. Dzięki temu znacznie szybciej potrafią się dostosowywać do nie tylko lokalnych klientów.

Huzar to stacje paliw, a nie tylko stacje benzynowe. Co za tym idzie w PSP HUZAR znajdziemy firmowe produkty do grilla, wypijemy jedną z wielu rodzajów pysznych kaw czy po prostu zrobimy zakupy. Sieć posiada także program lojalnościowy ,,szarża prezentów", który oferuje wiele ciekawych nagród.

Polskie Stacje Paliw Huzar powstały w 2005 roku. Logo sieci nawiązuje do wizerunku polskiego husarza. PSP HUZAR tworzą stacje należące wyłącznie do polskich właścicieli.

Często w mediach i na rozmowie przy kawie pada stwierdzenie, że na wielu stacjach w Polsce jest tzw. ,,chrzczone paliwo". Badania przeprowadzone przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta (UOKiK) wykazały, że w paliwa na stacjach HUZAR są wolne od nieprawidłowości. Powiedzenie ,,dobre bo polskie" ma tutaj jak najbardziej sens bowiem po pierwsze wspieramy rodzimą firmę, a po drugie otrzymujemy w zamian wysoką jakość.

Wpis powstał przy współpracy z firmą www.huzar.eu


AM
Strefa Kulturalnej Jazdy

Komentarze

 1. Czasami tankuję na tych stacjach, lecz raczej jak jestem w trasie , gdyż w mojej okolicy próżno szukać. Na jakość paliwa na tych stacjach raczej nie ma co narzekać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę przyznać, że nigdy nie widziałem takiej stacji. Może w stolicy są, bo w mojej okolicy raczej nie.

  OdpowiedzUsuń
 3. W mojej okolicy nigdzie nie widzę tej stacji.. Tak naprawdę pierwszy raz widzę tą nazwę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy wcześniej nie słyszałem o tej stacji, łudząco podobna do marki Orlen, być może dogoni kiedyś tego faworyta :D Skoro jakość paliw nie jest na minus to wszystko jest na dobrej drodze :D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty